MSM 99: Polské medy

Ten boj už trochu vyčpěl. Rozrušení z polských jídel, posypové soli a paní ambasadorky, žádající odstranění reklamy s podvodným polským vykukem, je bezpečně pryč. Ale co zůstalo, stojí za pozornost. Chcete vidět učebnici? Takovou tu opravdu stoprocentní ukázku toho, jak věci nedělat? Vážně čistokrevnou? Máte ji mít! Klikněte na http://www.polskejidlo.com – a jste v ní.

Máme problém. Lidem nevoní náš produkt. Co uděláme? Kampaň, aby ho milovali. A jak to uděláme nejlíp? Řekneme lidem, že už ho milují. A je po problému.

Neznámí umělci, možná až z Polska, se tohoto kadlubu drží. Než se rozkoukáte, zjistíte že jste obklopeni srdíčky z příslušných polských potravin. Cedulek není ani tucet, u většiny se Lechům jakž takž podařilo udržet zdání, že šel okolo český copywriter, u některých je jasné, že pokud okolo šel, pak se díval na druhou stranu: „Já – srdíčko – polské med“ vede hitparádu.

Jinak projekt obsahuje už jen odskok na facebookovskou stranu, kterou si už oblíbilo úctyhodných 70 uživatelů. To je o 69 víc, než bych očekával. A teprve tady, čili mimo vlastní web site projektu, se objeví první a jediný argument, proč bych měl polské jídlo milovat: „500 millions of consumers around Europe can’t be wrong!“ Tentýž argument se obvykle předkládá s miliónem much, co se při výběru jídelníčku nemohou splést, což mu na věrohodnosti moc nepřidá.

Spolehlivě tupá a neúčinná metoda: považuje platící veřejnost vaše automobily za obstojné vehikly, ale vám je to málo? Hovořte o nich jako o ikonách, stejně se nic nestane. Vylévají štamgasti vaše pivo, narazí-li na lepší? Ukazujte ho jako národní poklad, co jiného. Nakupují u vás leda ti, co nemají lepší příležitost? Oznamte, že vás Česko miluje. Tisíckrát opakovaný ministr propagandy se pravdou nestane.

Nejstrašnější není, že bychom měli milovat polské med. Mnohem horší je, kolik lidí si myslí, že zaberou polské medy kolem huby.

3 komentáře to “MSM 99: Polské medy”

  1. Tomas Says:

    Když já jim nežral už ani to doménu. Když už tak http://www.polskejidlo.cz.

  2. Co Šinky vyčmuchal na internetech - 2. červnový díl - Nejlepší copywriter Says:

    […] Rubeš tvrdí, že je to učebnicová ukázka, jak věci nedělat. Bigvilik`s Brand Building Blog: MSM 99: Polské medy (Vilém […]

  3. Tomas Martinek (@tomasmartinek) Says:

    Je vidět, že v Polské ministerstvo taky příliš neřeší efektivitu kampaní. V tom si mohou naše podat ruce.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: