MSM 105: U krobiánů

Bejvávalo, že byl v kraji vždycky jenom jeden. Víc už by se jich neuživilo. Ale pokud byl jeden, stával se atrakcí širokého okolí. Správně nařvaný, stále sprostý. Pivo si dáš! Vodou se jen mejem! Sedni a nemel!

Dnešní doba originálům nepřeje, o to více však máme kopií. Poslední dobou se o pozici “grobiána” pokouší kde kdo. Pravděpodobně v obecném přesvědčení, že když budu hodně křičet, budu víc vidět. To funguje, ale otázkou zůstává, jestli je to něco, nač se spotřebitel chce koukat. Dej tukanovi facebook – a špínou se ti odmění. Majitel restaurace, kterému občas hoří auta, mě svými výkony přesvědčil, že ani kdyby byl jeho podnik tím posledním ve městě, nešel bych tam. Možná tak s panem Molotovem.

Jiný wannabe-krobián ještě ani neotevřel v Karlíně kavárničku, a už upoutal laskavou cedulí před podnikem: parkování povoleno jen pro štíhlé nadržené holky. Kdokoli ostatní bude znásilněn. Pro jistotu v angličtině, aby se ostuda podniku, co má v logu jedno anglické slůvko s překlepem, mohla šířit globálně. A taky že se šíří.

Krobiánů je prostě nějak moc. Dokud byl jeden na kraj, mohli jste si vyzkoušet trochu té oprsklosti jako milé vyrušení z obvyklé úslužnosti. Když vás ale okřikuje kde kdo, kam se poděla výjimečnost?

Dnešní hrubiáni často zapomínají ještě na jednu maličkost: aby to fungovalo, muselo být všechno ostatní tipťop. Pivo jako křen, guláš přímo excelentní. Jinak nejste u krobiánů, nýbrž u pomatených.

Dokud se rádoby krobiáni se drží restauračních zařízení, máte účinnou obranu – hlasování nohama. Prostě mu tam nepřijdete, ať si grobiání sám. Horší je, když se krobiáni navezou do médií, kde se jim tak snadno nevyhnete.

Ten podivný muž, spílající veřejnosti v poslední reklamě na známé české pivo, vstupuje do domácností diváků jaksi nepozván. O to více překvapuje, že se kdosi odpovědný domnívá, že strategií krobiána přesvědčí spotřebitele k vyššímu respektu vůči značce.

Krobián by měl bavit. Ne vyučovat.

2 komentáře to “MSM 105: U krobiánů”

  1. hrboticky Says:

    No, čekal jsem, kdy to těm arogantním gambáčům natřeš a dočkal jsem se. Výborné.

  2. Miroslav Scalex Hlavička Says:

    „když budu hodně křičet, budu víc vidět“

    Moje babička o těch hodně křičících (a nic moc přitom neříkajících) říkávala „prázdné sudy nejvíc duní“.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: