MSM 106: Nesvéprávní mezi námi

Reklama často zobrazuje chování hrdinů, kteří ilustrují buď mamlase, co nabídku značky nepochopil a trapně odmrštil, anebo frajera, který si díky ní změnil osud na Eden.

Zesměšnění tramtadýdů, co nepobrali naše úžasné řešení, je pochopitelné, i když ne odpustitelné. Pan Cizí (krycí jméno Běžný) se pachtí poňahňaným životem, aniž by okusil blahodiní našeho… (produkt či službu doplňte sami), a patří mu to! Zato jiskrný pan Popoužití je jiný chlapák! Přeženeme-li nadsázku do grotesky pro lobotomiky, můžeme vidět zoufalce, z nichž v paměti utkvěl ten, který v  létě jede do hor autobusem v lyžařském, s lyžemi, hůlkami a přilbičkou. Jenom proto že neposlouchal hlášení o počasí ve veřejném rozhlasáriu. Jak pěkně žasne, že sníh není!

Takové radno internovat i s tvůrci.

Jenže co si myslet o kampani národního leteckého dopravce a letiště Toho, jehož jmenovat nesmíme, sic by to osm pětek stálo, který podobně postiženého prezentuje jako hrdinu kladného? Na obrázku sedí muž v obleku v nezaměnitelném prostředí letištní haly. Kdyby bylo pro někoho přesto zaměnitelné, je za okny didakticky doinstalováno letadlo ve výskoku.

Muž se z atmosféry místa, kde čekáváme na nacpání do přebudovaných bombardérů, vymyká módními doplňky: na nohou má ploutve a na hlavě potápěčské brýle se šnorchlem. Veselou scenérii doplňuje lákavý head line „Leťte z Prahy do Evropy!“

Co to zaumno znamená? Odlétá agent Foustka? Praha není v Evropě? Do Asie radno letět s řemdihem a pavézou? Slevy pro idioty?

Nevíme. Cestující veřejnosti se to naštěstí netkne. Věc smyslu nedává, a tak ji budou blaženě ignorovat. Budou létat tam, kam potřebují, v oděvu příhodnějším. Aspoň doufám.

Zato nesvéprávní zůstanou mezi námi.

Mají plné ruce práce s dalšími kampaněmi.

csa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: