MSM 118: Vánoce z povinnosti

Všimli jste si toho? Konspirátoři ano. Nějak nejsou vánoční kampaně. Vysvětlení už mají taky: je za tím zlovolná snaha Bruselu utopit křesťanské hodnoty a připravit se na osídlení kontinentu hordami uprchlíků.

Mašíbly a jiné chovance nechme být, zaměstnají se sami, ale v jednom mají pravdu. Vánoce už opravdu nejsou co bývaly. Ve zvlášť vypečených letech se první rolničky ozývaly už koncem září a přibližně s dnešním datem už skučely vánoční reje, zpěvy a tance na všech obchodu stranách. A letos? Venkoncem nic.

Ne že by vánoční kampaně zmizely úplně, jen je na nich nějak vidět, že jsou z musu. Prostě to tak má být, takže to tak bude. Kofola pustí holčičku s prasátkem, to je taky povinnost. Něco jako Mrazík. Zná to každej, nebaví to už nikoho, ale běda, kdyby to jednoho roku absentovalo. Mobilní operátoři udělají další zaměnitelnou žertovačku a že je vánoční, poznáme podle sněhu a podle toho, že nám to tam řeknou. Jinak bychom to poznat nemuseli. Řetězce budou mít ve slevě cukr a rum. A to je tak asi všechno.

To jen zpozdilci třeba ve Velké Británii nezapomněli, že Vánoce jsou kromě nákupní sezóny taky jednou z nemnoha příležitostí, kdy může značka navázat se svými věrnými i nevěrnými emotivnější pouto. Kdy můžete odměnit zákazníky i sebe (a nedělá to jen John Lewis!) Nebo vás baví pořád jen oživovat akční letáky a rozhejbávat padající ceny? Věřte, ani ty zákazníky to nebaví.

Jak skvěle promarněná příležitost říct spotřebiteli: jsi pro nás víc než jen chodící peněženka. Představ si, že i my víme, že máš nějakou duši, že o něčem přemýšlíš, něčeho se bojíš, něco pociťuješ. A chceme ti říct, že toho i tebe samého si považujeme. A kdy jindy ti to můžeme říct, když ne o Vánocích?

Tak všechno tohle jsme jim letos zase neřekli. Tedy do této chvíle, možná se ještě někdo najde. Možná to někde mají povinné.

V Bruselu Vánoce nepotlačují. To my sami.

Vánoce budou.

Poznáte to podle holčičky a Mrazíka.

Jedna odpověď to “MSM 118: Vánoce z povinnosti”

  1. Tomáš Londa Says:

    Oni už totiž možná prodejci přišli na to, že vánoční akvizice jsou vlastně dražší (nižší loajalita, vyšší náklady). A dávat něco zadarmo? pfff.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: