MSM 119: Navzdory marketing

Je to všude. Chytří zadavatelé hovoří, a jeden se diví. Pán chválí skvělý content marketing své značky. Znělo by to líp, kdyby tou značkou nebyla banka, co je totál plajte, a kterou se vlastník snaží prodat jakémukoliv hejhulovi, co by omylem šel okolo. „I když všechno uděláme správně, neznamená to, že výrobek bude koupen. Nakupující nereagují stereotypně,“ povídá další moudrý muž z party, co převedla výrobu piškotů do Polska a teď se drží pověstné mantry „však voni si zvyknou“.

A „voni“ si zvyknou. Zatím vždycky si zvykli. Navzdory našim urputným snahám jim v tom zabránit. Přesto přijdou, překonají překážky a nakoupí. Jsou otrlí a zvyklí. Jste-li bohat, vaše banka má pro vás mnoho služeb zadarmo, od kafe s bankéřem po půjčky, převody a portfolia. Sice to nepotřebujete, ale potěší to. Jste-li chud, odejdete ještě chudší. A to skoro-ne-kafe si kupte v tamtom aparátu u vchodu. Bude hnusné a za pětadvacet.

Tuhle jsem si byl koupit knihu. Dojdu s ní k pultíku. A jsem seřván: „To už jste dneska šestej, co sem leze. Pokladna je támhle, tady je IN-FO-KI-O-SEK!“

Považte, denně si více než malé množství trumberů myslí, že ve vznešeném infokiosku se budou zabývat jeho smrdutostou malostí a chámskou touhou zaplatit za nákup? Nikoho z infokioskářů netrklo, že je tu něco špatně? Ne, proč? Stejně přijdou, knihy koupěj‘. Místo aby kiosek pomočili, zapálili, knihou přiložili.

Po této osvěžující zkušenosti jsem si početl na webových stránkách dotyčného knihkupce. Těch pozitivních kydů! Kdybych v tom kvelbu nebyl, asi bych se zamiloval. Jenže mezi brand a zákazníka se postavila nasraná baba. Vyskytují se v obou pohlavích. Nejčastější zkušenost, kterou prostý zákazník udělá.

Však voni si zvyknou!

A tak na to hřešíme. Pomsta zákaznictva nebývá okamžitá ani stoprocentní. Než si uvědomí, že nás nemají rádi, chvíli to trvá. A než si to uvědomíme my, naděláme ještě dost zla.

Navzdory marketing! Navzdory nám přijdou a nakoupí.

Co jim taky zbejvá?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: