MSM 122: Nejtrendovatější trendy

Měl bych už trénovat, že na konci letopočtu bude brzo šestka, jinak budu zase psát loňská data. Že se blíží konec roku, poznávám nejlépe na záplavě článků a spamů, které mi nabízejí nejžhavější trendy pro rok 2016.

No, naštěstí nás povětšinou minou, jako nás minuly nejtrendovatější pecky v letech 2015, 2014, 2013 a předchozích. Je to až dojemné, jak rychle se z hot news stávají nudné obligáty.

Teď jsem si v mailu přečetl, že v příštím roce budou nejtrendovatějšími marketingová automatizace, kontent, big data, mobilní marketing a optimalizace konverzního poměru. Upřímně, připomnělo mi to slavnou socialistickou reklamu, kde k modelce protáčející se v jakémsi modelu do tanečních, pravil rozvážný hlas „Hviezdou tohtoročnej sezóny bude hodváb!“

Tak, jako tato odvážná předpověď příliš neobohatila nešťastné spotřebitelky, které byly rády, že urvaly v krámech to, co zbylo, tak ani předpověď trendů neobohatí příliš ani zdejší klienty, ani jejich komunikátory.

Pojďme si zavěštit trendy roku 2016 (ejhle, správně!), které se projeví v české marketingové komunikaci: rutinéři to budou hrát na jistotu. Šedí korporáti vyprovokují megatuny ušlechtilé nudy. Ambiciózní packalové ukážou mnoho starých i fungl nových slepých cest. Tláskalové nás zahltí hromadou banalit a náhodně generovaných hesel. Tragédi oznámí, že jejich talent nedošel uznání a ceny měly býti rozdány jinak. Sudiči od soudů nevylezou. Mobilní operátory rozeznávati budem‘ jen podle barvy. U bank usnou nám nohy. Loudilové šoupnou nějaký ten kozyven. A rok bude zakončen kofoláckým prasátkem.

Hned je ten český rok tak nějak přehlednější, bezpečnější a tuzemským bližší!

Úžasným trendem tuzemské komunikace by bylo zvýšení počtu odpovědných lidí, co se o nějaký ten trend vůbec pokusí.

A ještě úžasnější by bylo, aby ten trend rozpoznali i ti, kteří nečtou marketingové časopisy.

Pro ně to přece děláme. Píše se to ve skoro každé prezentaci.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: