MSM 125: Parodie na parodii

Nestálo to za čas, který jsem koukáním promarnil. Několik minut nenávratně spláchnuto. Politická strana na hraně volitelnosti se chystá na sjezd, a aby namotivovala, udělá sjezdovou znělku. Věc dovnitř míněná ke škodě věci pronikla na veřejnost. Problém není, že je špatná, třebaže využívá známý hejt na pracující inteligenci z Císařova Pekaře. Problém je v tom, že tahle věc už ani není parodovatelná.

Je svou vlastní parodií.

Humoristi, vymřete!

A tu jsem si uvědomil, že tento jev mě stál mnohem víc než pár minut života: údělem řemeslníka sleduji českou reklamní tvorbu. Přibývá věcí, které by ve festivalu „Zparoduj svou původně zamýšlenou reklamu, kterous ani neudělal“ mohly rovnou do shortlistů.

Fio Banka? Z představitele zlosyna-cizáka, dojícího poctivého českého střádala, se náhle Kohák stal mluvčím ryze české banky. Řachanda nad Izera v každém záběru! Rýmuje se o sto péro („poplatky / oplatky“ a „píště / příště“), kde nestačí blbě nasazené brýle, máme kozu s přivázaným kafem. Idea, že co spotřebitel, to blbec, čiší z díla jak kozí puch.

Chcete to víc na duchovno? Snowboardérka propaguje cihlofon, o kterém v Česku spotřebitelé nic nevědí. Značka nikdy neslyšena. Ale mudrosloví se nám dostalo až až až. Závodnice v obrazu obrazně soutěží sama se sebou, až se porazí a slavně nad sebou zvítězí, přičemž druhé já mizí. K tomu ve zvuku samozřejmě blbě zrežírované duté cancy, od úvodního přiznání, že se zamilovala do prkna (to se stalo i mnoha mužům) přes filozofično: měla našlápnuto, přišel však pád a pochyby. Nevzdala to, protože největší výzvou jest překonat sebe sama. A to jí posune vždy dál.

Nevíš, co říct o produktu? Přilep k němu frikulínu. A toho pelu nezávislosti ji spolehlivě zbav. Nech ji mlátit pantem jak koučku zanesených čaker.

Zparodovat už to nejde, ale humor to vlastně taky není. Tak co to je?

Nevím. Ale rozhodně to není marketingová komunikace.

Jen parodie na parodii.

Jedna odpověď to “MSM 125: Parodie na parodii”

  1. Jaroslav Toman Says:

    Koučka zanesených čaker fakt potěšila 🙂 Díky za pěkný start do nového týdne!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: