MSM 131: Slyší, ale nedbá

Toto umění k vysokému mistrovství přiváděly moje nebohé teriéřice. „To snad není možný, ty mě neslyšíš?“ Jen jemné pootočení ucha prozradilo krutou pravdu: slyší, ale nedbá.

A proto se mnohé brandy prsí mocnou přítomností v sociálních médiích. Padají řeči o dvousměrném marketingu, aktivaci či podvazování. Ve skutečnosti je to velmi často hovor s hluchým.

Značka se laskavě vytahuje, že letos otevře 57 nových poboček. Prostý lid, nepohnut vysokým číslem, se ptá, bude-li i v těchto nových provozovnách dodržována otvírací doba, která přeje pouze těm, co mají volno mezi desátou a polednem. Jakub, senior social media specialist již od letošního ledna, na to trénovaně odpoví, že rozšiřování pracovní doby je dlouhodobým závazkem značky, že se již mnohé zlepšilo a ještě lepší to bude v těch sedmapadesáti provozovnách, protože v každé bude zurčit fontánka. Nevděční zákazníci označí jeho odpověď za kec a jízlivě se tážou, k čemu jsou provozovny po většinu dne zavřené. Firma na to klávesnicemi svých expertů zareaguje vizuálem s údajem, že na trvalou udržitelnost vydala v minulém roce více peněz než Ghana na armádu. A sprostý spotřebitel se nejapně prá, zda by se ty peníze více nehodily pro nové pracovníky, aby se provozovny mohly déle udržet otevřené. Organizace ukončí debatu hasalíkovskou fintou „Téma zamykám!“

Kolik podobných diskusí lze najít!

Ve chvíli, kdy by bylo nejlépe spotřebitele nedráždit, si brand naběhne nejen volbou tématu, ale i aktivační otázkou. Vzorem je tu starý dobrý příklad telefonního operátora, který se optal svých klientů, co stihnou za 10 minut. Chtěl je tím nalákat, aby hlasitě aplaudovali faktu, že každých 10 minut někde něco přibude. Bohužel, klient, kterého cosi trápilo, vzal otázku vážně: „Vyčerpat váš FUP limit!“

Co z tohoto chování měly teriéřice, bylo jasné: nemusely přiběhnout k noze, přestat se tvářit, že nejsou na pohovce, odložit zakousnutou hračku. Co z toho mají značky? Opravdu nevím.

Značka si vesele zalévá a pěstuje naštvané zákazníky.

Slyší je, ale nedbá.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: