MSM 134: Nějak to spravte!

Tu scénu z Apolla 13 jsem vždycky miloval! Předák dává instrukce bandě inženýrů: „Tohle musíme propojit s tímhle, a všechno, co můžeme použít, je tady!“ Problém je jasně definovaný: čtvercový otvor jedné části vzduchotechniky nasadit na kulatý otvor filtru – a spojení se může smotat jen z toho, co mají tam nahoře, v poškozené kosmické lodi. Vše se podaří, nešťastní astronauti díky tomu uniknou hrozbě zadušení.

Něco podobného zažívám občas taky, ale už s menším požitkem. Je zapotřebí spojit kulaté se čtvercovým, pokud možno ihned, a hle co pro tento úkol máme k dispozici:

Video, které ukvrdlali kamarádi juniorního manažera podle hesla levně a hejbace. Letáky, na nichž je ještě předchozí font a slogan, který už neříkáme, ale je škoda je vyhodit. Webové stránky, které vždy nostalgicky připomenou tu dávno zaniklou éru Email.cz. Dva party stany s několika vrstvami potisků. Vybartrovaný prostor v katalogu hrnců. Nasmlouvaná celebrita ranku předpředloni šestý poslední vypadnuvší ze Superstar, ovšem s omezeními v kontraktu, která dovolují jen ho postavit vedle roll-upu s logem, ne však blíže než na rozpětí hostesčino. Série zvlášť ohnusnělých bannerů typu ať se sleva pěkně nakrucuje.

To je všechno. Nic víc použít nemůžeme, protože za tohle všechno už se rozprůjmoval rozpočet, zbývá už jen na drobné. Hraběcí rada, totiž vyhodit to všechno, by nebyla přijata s náležitou vlídností. Baronská rada, vyhodit aspoň to nejvíc do oka bijící, rovněž. A přichází odpovědný muž s jasným povelem: „Něco tomu dejte, ať to nevypadá tak divně. Prostě to nějak spravte.“ V ideálním světě by člověk v cukuletu utekl, realita našeho vesmíru však nutí ke kompromisům i světce z Assisi.

Nastane záhada. Závody chromých koní občas vyhraje i revmatický žokej. Kampaň, s drobnými správkami, nějak zabere. Ne že by se značka dostala na Měsíc, to ne, ale dokáže aspoň přistát nezadušena.

A klient pojme podezření, že i příště se to dá nějak spravit.

Jenže spravovaná komunikace je jako bourané auto, scelená trhlina a srostlá zlomenina.

Už to nikdy nebude to pravé.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: