MSM 137: Jsme karmínový tygr

V instituci starší než nesmrtelná Helena, vábivější než odborový svaz ukulelistů a statičtější než záběr webkamery na zrání cheddaru objevilo se nepatrné zavanutí nových pořádků. Cheddar to nebyl. Nové vedení se rozhodlo orientovat prozákaznicky.

Založen proto útvar marketingu (jakmile se něco jmenuje útvar, půjde dozajista o šmrncovní team), který jal se zavádět novátorské postupy. Jako že onu organizaci zdánlivě začalo zajímat, jací lidé to jejích služeb využívají a proč.

Výzkumem, který spočíval v obtěžování spotřebitelů u honosných vchodů do poboček, bylo zjištěno, že tak trochu každej, tak trochu nikdo. Usnesení doplnit research o dotazník mezi fanoušky na sociálních sítích bylo nakonec zamítnuto, protože všech 50 mezitím zapomnělo, že kdysi omylem dali lajk. Nad nevýrazným výsledkem analytického snažení bylo mávnuto rukou s tím, že není tak důležité, kde jsme byli, ale kam směřujeme.

A tak se přikročilo k fázi mnohem zajímavější. Byli povoláni experti a proveden tzv. brainstorming. Jeho klíčovou úlohou bylo dospěti k tomu, jakou barvou označena bude budoucí nálada ze značky (Nálada ze značky!!) a které bude značka zvíře.

Ti, co přelouskali titulek, už vědí: útvar se usnesl, že jsou karmínový tygr. Teda, že jím budou.

Do poboček, k rukám panivedoucích a papučářů byly rozeslány draze pořízené brožurky a prezentace s názvy „Buď pozitivní, buď karmínový!“ a „Tygr je pravým vládcem karmínové říše!“

Konvolut motivačních předmětů byl doplněn samolepkami, jimiž – jak nakázáno – měli si úředníci oblepit svá pracoviště. Třeba „Tygr nevyčkává, tygr loví.“ Nebo „Tygr miluje překážky. Rád se přes ně přenese plavným skokem!“

Dál se karmínový příboj naštěstí nedostal. Tygr sice skáče přes překážky, ale přes přepážky nedoskočil. Dalo by se říci naštěstí, protože by to zákazníci ani nemuseli ve zdraví přežít.

Po roce běsnění byly výsledky shledány neuspokojivými. Bude nové vedení útvaru. Nový brainstorming. Nová barva. I nové zvíře.

Jen ta poklidná instituce se bude dál tiše vznášet v bezčasí.

U přepážek klid.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: