MSM 147: Protože můžem‘

Je obchod. Přesněji jsou dva. Jeden v centru města, při ruce, jeden v horoucích polích. Zdánlivě dostupný jak Pluto. Měl bych si v nich kupovat tašky, kufříky a peněženky, jenže těch tolik nespotřebuju. Kupuju vycházkové hole, ty poměrně rychle ztrácejí neposkvrněnost nového laku.

Překvapivě jsem je pořizoval v onom obchodu v polích za městem – dá se tam dojet autem, pár kroků dobelhat bez hole, vybrat si novou, zaplatit ji a rovnou s ní odkráčet. Ale mám utrum.

Rozmarem centrálního managorování se rozhodli vytvořit centrum nabídky vycházkových holí. V centru. Kde to má pro mě pár nevýhod. Nedojdu tam bez hole. A koupit si novou hůl, pokud tu zánovní nechcete rovnou zahodit, je asi tak stejně pohodlné, jako koupit si nový picigl sedě v sedle starého.

Ptal jsem se insidera proč ta novota. Čekal jsem argumenty, statistiku nákupu holí, průzkum mezi námi kulhavci, z něhož vyplyne, že mé osobní preference jsou výjimkou podivína a že většina si přeje kupovat hole v místech, která založil Karel IV. Nic, nula, ani fous. Změnili to, protože mohli.

A je to všude. Jakmile to jde nějak moc dobře, činorodí vůdci zneklidní. Nastává čas pro Další Velký Tah. Milovali jste jahodovou? Budete sosat příchuť pacifického úsvitu s jemným tónem sava, enjoy! Zvykli jste si na náš jednoduchý rezervační systém? Hoho, bejvávalo. Těšili jste se na každoroční sale? Malinko ho zesložitíme. Konečně jste pochopili architekturu našich produktových řad? Přejmenujeme, rozházíme a navrch přebalíme! Bavila vás naše vtipná jednoduchá komunikace? Nastal čas unudit vás k smrti, protože vám chceme říct tisíce věcí, které vás nezajímají, ale měly by, protože zajímají nás. Proč? Protože prostě proto!

Na otázku, proč jste tohle změnili, existují v zásadě dvě možné odpovědi.

Buď proto že můžem‘.

Anebo protože musíme.

Ta první je skoro vždycky výraz arogance, která se dřív nebo později vymstí.

Ta druhá je zdravá reakce, která zaručuje (alespoň delší) přežití.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: