MSM 149: Druhé světy

Dneska je to v mysli zapomenutější než osudy vládního vojska v Itálii, ale vzpomenete si na Second Life? Svět, kterým jsme měli chodit častěji než tím, ve kterém se brodíme nyní, kde jsme s měli shlukovat a přátelit s avatary i značkami tak, jak to v nudě reálu není možné, a kde musely všechny značky být, protože kdo nebude, jako by nebyl.

Leda tůdle!

Takových vzepjatých vln zažívají značky co sezónu jednu. Nejmíň. Svět se přesune na myspace. Svět bude na facebook. Vlastně to bude snapchat. Nebo že by právě teď pokénomi?

Pikaču!

Interesantní byly vždy dva momenty. Že se do druhých světů cpou hned na začátku dravé štiky, především ty, jež pro samou dravost občas nevědí, jak co nejrychleji roztočit injekce od investorů zprvu andělských, později žebravých, nepřekvapí. Svůj k svému. Ale dojemná byla snaha obstarožních gigantů se záněty kloubů, jak se vrzavě rozpochodovaly vstříc novým prostředím. Jistá bankovní síť oznámila vznik sítě poboček v Second Life ve dnech, kdy už bylo jasné, že poslední zhasne. Přeháním, dnes se tam pohybuje kolem 600 000 hráčů. Ne z Česka, ze světa.

A jedna zkušenost nestačí. Jiný zasloužilý brand oznámil, že od příště už bude na sociálních sítích reagovat 24 hodin. To je věru neskutečný pokrok, asi jako kdyby koněspřežka vyhlásila LP 2016 přechod na páru. Pozdě, ale pochvalme je.

Jenže zároveň s tím přišla bomba: značka proslulá mramoserností se míní proměnit na jakési komunikačně konverzační centrum. Na sítích i po telefonu budou vesele konverzovat s veřejností, bavit se o počasí a o tom, jestli je v Podolí taky taková tma.

Mordor!

S institucí, která mě nebaví ani když s ní jednat musím, budu po nocích klokotavě a zurčivě konverzovat? A až mi, nevyžádáno, zavolá jejich call centrum, zvesela s nimi zažertuju?

Leda tak v second lifu!

Obsazujte druhé světy, milé značky! Je to chvályhodné!

Ale nejdřív tak minutu poté, co dokážete stoprocentní výkon v tom našem upoceném, každodenním světě byznysu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: