MSM 154: Všechnomat

Otázal jsem se: „A v čem vynikáte?“ Odvětili: „My děláme všechno. Jsme dobří ve všem. A taky chceme všechno. Celej trh.“ A já pochopil, kde sedím na úvodním pohovoru: ve Všechnomatu.

Budeme dělat všechno! Přemýšleli jsme, co nám ještě chybí v sortimentu! Konkurence včera zavedla toto – jak to, že my to nemáme? Od každého konkurenta si něco vybereme, a dáme tomu céres!

Jen málokterá značka nepodlehne kouzlu rozšířit se. Rozkročit se od špendlíku po lokomotivu s prudkým vybočením do pojištění a mytí aut. Má to jen jeden háček: nové služby, produkty i nabídky se snadno zavedou. Značky bývají někdy někdy mrštné. Jenže to, co pokulhává za nimi, je hlava spotřebitele. Deset let prodáváte hodinky, což vás neuspokojuje, takže přidáváte nové věci – a pak se zeptáte spotřebitele, co si o vás myslí. A on řekne: hodinář!

Co je Tchibo? Co je Montblanc? A co je Niké? Otažte se managementů, a pak to srovnejte s odpověďmi nás, prosťáčků. Budete překvapeni.

Poslouchal jsem na jednom marketingovém školení majitele e-shopu, který vysvětloval, že zaručit přesný čas doručení po republice u svého rychle se kazícího sortimentu nedokáže. Ani s vlastní dopravou. Řekl: „To nikdo nikdy nedokáže.“ Namítl jsem, že to jsem už slyšel mockrát. A vždycky to někdo nakonec dokázal. Nakonec to někdo dá i s profitem. On se zamyslel a svou odpověď opravil: „Možná. Ale já to dělat nebudu, prostě ne.“

A měl pravdu: jeho business, jeho nabídka spotřebiteli. My děláme tohle a děláme to takto. Vezmi, nebo nech ležet. Nezapomenu na mile arogantní, ale přesnou odpověď zástupkyně jedné banky, ostře specializované na individuální klientelu. Mudrlant se jí zeptal, proč nemají výhodné úvěry pro podnikatele. „Protože to neděláme. Tečka.“

Myslíte, že ten, kdo dvacet let montuje přívěsné vozíky, vám dodá nejlepší botky? Pak běžte do Všechnomatu. Pokud ovšem věříte, že někdo dokáže dělat všechno pro všechny. A všechno dobře.

Všechnomat najdete hned vedle Slibotechny.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: