MSM 156: Primáti a primáty

Být první! Neustálé poťouchlé našeptávání: tohle ještě nikdy nikdo neudělal. Máme šanci být první! V zemi, v Evropě, na světě!

Obvykle to popadne zadavatele, s nímž řešíme přízemnější problémy. Že na jeho webu se ztratí i protřelý digitální cestovatel. Že jeho značku znají tak akorát v Poťáplicích, protože tam je nejagilnější pobočka. Že lidé si jeho skvělé výrobky pořizují ponejvíce k zaklínění pod viklající se skříň. A najednou se dostaví I-D-E-A.

Budeme produkty doručovat po poslech, oděných do stříbrnostarorůžové, pějících veselé kuplety. Postavíme na hlavním náměstí devětadevadesátimetrový sloup z našich všeobecně oblíbených dveřních a okenních klik. Zaplavíme mobily aplikací, kde si budete moci snadno, rychle a bez námahy kdykoliv zjistit, jak daleko – ale na metr! – jste od zřídla vody, ze které vaříme náš úctyhodný nápoj. Postavíme multimediální web, kde budeme denně publikovat desítky videí a veselých článků o čistících prostředcích.

V tu chvíli snaha snížit oběžnou dráhu zpátky k přízemnějším starostem typu nepřehledný web, málo vyprofilovaná značka či s despektem přijímaný produkt nebývá příliš populární. Když se tvoří dějiny, není čas na bolavou patu!

Někdy pomáhá upnout zrak k produkčním těžkostem: kde vezmeme tolik zpěváků, kolik tun bude vážit věž, anebo máme na to, vystavět během tří týdnů sakumprdum komplet mediální dům?

Ale skutečného vizionáře tak snadno nevyrušíte, chystá-li se právě orat brázdu v líše světového zájmu. A tak kolem nás vznikají nové a nové projekty, které stojí peněz i úsilí jako program Apollo a končívají v rozpadlém hangáru jako raketoplán Buran.

Být první na světě! Mít primát! Aby primáti spotřebitelé údivem spustili spodní čelist. Primáti obvykle i spustí. A po chvíli utečou k nové atrakci: ještě větší věži, ještě šílenějšímu zpěvu a ještě megalomaničtější aplikaci. Primáti milují primáty. Ale jsou nestálí.

Tohle ještě nikdy nikdo neudělal!

Možná, že toho nebylo zapotřebí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: