MSM 163: Přiveďte pracovníky!

Jednou za čas s tou ideou někdo vyrukuje: dokážeme, jaká jsme cool značka. Jak? Ukážeme živé zaměstnance! Přiveďte pracovníky! Vždycky si v takový okamžik vzpomenu na název memoárů Davida Nivena: „Přiveďte prázdné koně!“ Protože ono to tak zase jednou nejspíš dopadne.

Je mi to líto, ale faktem, že máte nějaké zaměstnance a že jsou to lidé živí, z masa a krve, nikoho nepřekvapíte. Pokud budou dramatizovat, že dělají, co dělají, tedy prodávají, servisují, doručují, balí a vybalují, čtenář či divák si dříve či později položí prostou otázku: no a? Česká pošta se snažila jednou v televizi národ dojmout reklamou, kde ukazovali, jak se poštovní doručovatelé našlapou. No a? Jeden e-shop zase dojímal před Vánocemi, že co má ze zaměstnanců aspoň ruce, bude balit dárky. No a? Vždyť si za to říkají o peníze! Co přijde dál? Pekaři si popláčí, že musí brzo vstávat? Pivovarský, že je ve sklepech a na spilkách kosa? No a?

Prostý fakt, že pracovník pracuje, je očekávatelný. Stejně jako to, že pravděpodobně nezaměstnáváte skvělé herce, takže nejspíš ve vaší kampani uvidíme několik zcela zapomenutelných bambulovitých typů, kteří budou, pokud ke smůle obecenstva bude dílo hejbací a se zvukem, pronášet jakž takž urežírovaná moudra z písáren.

Ponechme stranou vtipné možnosti, jako že propagovaný pracovník cestou z práce přejede oddíl babiček na přechodu. Nebo že je na přechodu ke konkurenci. Anebo, že se ukáže, že je už dlouhou dobu hledán úředními osobami. To jsou spíš milé kuriozitky do pamětí.

Často se také píše, že je to skvělá metoda pro interní komunikaci, že to utuží a stmelí. Někdy ano, jindy se šíří chýry, kolik dostal Vlastík a čím že se tam dostala Vlastička…

Přiveďte pracovníky! A nechte je pracovat na tom, co umějí. Tam jsou nejcennější. A pokud vás napadne, že budete ukazovat, že za vaší značkou jsou živí lidé, pak se asi na trhu chováte tak, že jsou o tom nějaké pochybnosti.

I na berňáku žijí lidé. No a?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: