MSM 169: Magický Marketing

Stačil jeden černoch na letáku, a Lidl byl na pár hodin v centru dění víc, než když mu v banánech našli koksu jak pro tři protokoláře. Aférka to byla dutá a krátká, jen pár rasistických buranů v atmosféře, že už se to zase jako smí, napsalo veřejně hlouposti, které si dříve říkali jen u kafe.

A zase to dostal Magický Marketing: lidi, kteří o marketingu vědí asi tolik co já o časování formy u ženského basketbalu, mumlavě meditovali, jak mistrný marketing mají, jak to naplánovali, aby se o nich mluvilo, a jaký že mají dosah a zásah.

Svatá ty Simplíce!

Viděli jste katalog IKEA? Letáky kterékoli fešnčípendagly značky? Proč by zrovna právě tento jeden model ve svetru měl komukoli čímkoli zahýbat?

Ne, skutečná Magie Marketingu se zjevovala v komentářích a komentářích ke komentářům: rudimenty minulých pozic značky i všechny kopance, kterými si prošla. Býti já místně příslušným marketingovým Mágem, v hrůze bych se kousal do předloktí.

Tak si to představte: kolik úsilí a peněz vydáte na to, abyste se vyškrabali z mazlavého levniště, a přece spousta lidí napíše, že Lidl je shit, ale levný (už delší dobu vlastně není). Kolik amerických týdnů a lesklý-cyklo-buzna-dres-dostupný-pro-všechny týdnů uspořádáte, a stejně vás nařknou z distribuce nekvalitních polských potravin a ochuzených východoevropských variant produktů (v tom je jeden z nejméně vinných). S úsilím a důsledností učíte nižší střed ochutnávat francouzská vína a italské těstoviny – a nakonec na vás mnozí vytáhnou kácení stromů, tucet let dozadu!

Lidl se snaží – a úspěšně – stát se oknem do světa, pro ty, co mají odvahu zkoušet novinky, i když kapsa neumožňuje zaletět si na Sicílii pro růžové víno. Nabízí jim nečekané produkty, které by jinak ani nekoupili, ba ani by po nich nevzdechli. Dělá to důsledně – a přesto: levný, polský, šizený a kácený…

Nic nežije déle než předsudky spotřebitele.

Překonávat je. Dlouho, trpělivě, konzistentně.

To je pravý Magický Marketing.

Jedna odpověď to “MSM 169: Magický Marketing”

  1. Martin Says:

    Kácení nejsou žádné předsudky, to se prostě stalo a bylo to svinsvo, které se nezapomíná.

    Ještě jsi zapomněl na šeky 21 000 000,- pro školy a školky (které tyto ve skutečnosti smí v Lidlu utratit za hnusné sladkosti) a strašně moc dětských hřišť, které doprovází smrtící podmínky pro město, které ale pod nátlakem „mamin které hlasovaly“ nemůže odmítnout.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: