MSM 172: Muka volby

Samo o sobě by to nestálo ani za pohyb očima. Omyvatelný inzerát, na kterém stály dva zaměnitelné automobily. Jeden šedý, druhý v podivuhodně křiklavé zeleni. Před samohyby stáli zezadu nafocení seriózní lidé, on před zeleným selbstrem, na sobě šedé sako bavorského střihu, ona před šedostříbrným vozidlem, v kamizole zelené. Objímali se jak duo z dechovky.

Pravilo se k tomu: „Rozhodněte se a bude to váš trumf.“ Z čehož marketingšpráchů znalému je jasné, že akční řada přibližovadel se jmenuje Trumf, a že to jinak nic neznamená. Příští se může jmenovat Eso a ta další Tuty. A tu se dozvíme, že kdo koupí, eso získá, a že je to na tuty. Jak říkám, nestojí to ani za mignutí očima.

trumf

Jenže jsem omylem zakopl o sebechválu a vysvětlení. Hle, co pronesl kreativník: "Hlavní myšlenka kampaně sděluje, že ať už se rozhodnete jakkoli, s akční nabídkou Trumf získáte skvěle vybavený vůz za příznivou cenu. Zbývá se tedy jen rozhodnout, jaký vůz si vybrat. A právě to může způsobit jisté pnutí v rodinách potenciálních zájemců. Oba vozy jsou totiž skvělou volbou. Chtěli jsme využít toho, že je opravdu těžké si vybrat, protože nabídka jednoho vozu trumfuje druhou.“

Hlavní myšlenka (může-li myšlenka ještě navíc něco sdělovat) nesděluje nic. Postavy zezadu zírají na běžná auta, a rozhodnou-li se, bude to prý trumf. Pnutí v rodinách i mučivé dilema volby zůstalo utajeno.

Poloha „děláme toho tolik, a je to všechno tak skvělé, že nejtěžší je vybrat si“ je v odfláknuté komunikaci nadčasová. Nevíš, jak dramatizovat, že by lidi měli zvolit právě tebe? Neviš, jaký příslib jim navrhnout? Dramatizuj, že už jsou u tebe, jen si ještě nemohou vybrat.

Značka Nowaco kdysi ohmatala dno, když ukázala v TV mameluka, co tvrdil, že je její marketingový ředitel, ale v úžasu nad šíří geniálních zmrzlých výrobků nestihl připravit kampaň.

Zlatý šupiny!

To, aby vůbec zvažovali i tvou značku, to jsou jediná muka volby, která tě mají zajímat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: