MSM 176: Exkluzivní blešák

To si na počátku obsadíte doménu, třeba www.nejlevnejsi-trenky.cz, a rozjedete to, a ono vám to buď jede nebo nejede, ale najednou je vám spodní cenový segment nějak málo.

Chtělo by to výš, spodek už máme, a teď míříme nahoru, tam jsou přece taky peníze. V méně měšěčcích, avšak naplněnějších. Jenže co s brandem?

Nejlevnější trenky Plus? / Gold? / Super Edition?

Nějak to pokulhává. Nedostává se čara vnímaného luxusu. Prostě to zní jako Trabant Plus a Jablotron Trendy dohromady.

Máte pocit, že je to teoretický problém? Sněte dál. Majitel e-shopu Nejlevnější Pneu přichází s novou značkou pneumatik Tomket (to je asi něco jako Hičkok, ne?). Mají být ekonomické, ale zdůrazňovat i rysy kvality, protože kromě základní řady Tomket ECO bude i echt vytuněná řada Tomket Sport (namingová logika opět pláče v koutě, hned vedle slzícího typografa).

Proč stavěli takový wannabebrand? Proč nevyužili synergii s dosavadní značkou? Inu proto, že když prodáváte cizí tovar, jste možná rádi za označení „nejlevnější prodejce šuntu východně od Štrasburku.“ Ovšem když je ten šunt váš, už to ve spojení s nejlevnější tak rádi neslyšíte…

Tady aspoň trochu slepenec drží tím, že značka Tomket nebude dělat konkurenci tzv. premium brands. Natolik měli rozum a neopustilo je vnímání reality.

Ale ejhle, jiní se nebojí: do značky přichází nová brand managerka – a už zdáli prorokuje, až se Libuše schovává za vyšehradskými šutry. Vidí totiž nové směřování brandu, který prý – jejími slovy – „už není zdaleka o slevách, ale naopak o exkluzivních a inspirativních nabídkách“.

Co myslíte že to je? Filípek Pátek? Bentlíček? Nikoli. Slevomat. Opakuji: Sle – vo – mat.

To už mohli v Zastavě rovnou vyrábět auto Yugo Praesident!

Nazvi si svůj blešák jakkoli, zůstane blešákem. I Exkluzivní blešák je méně než Malé Molo. A méně než Pozlacená Bonanza.

Když chceš nabízet luxus pro každého, jdi do politiky.

Tam ti možná uvěří.

Trh nikoli.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: