MSM 177: Čím mysleli?

To je taková zoufalá řečnická otázka, která mě pronásleduje, když vidím textařský či pojmenovávací výkon, u kterého je jasné, že hlavou to nebylo.

Prosím, napadlo by vás rozjet kampaň na nový model lidového automobilu s úžasným heslem „Váš život, Vaše pravidla?“

Co to je? Návod na sebevraždu? Motivační mantra pro jízdu v protisměru? Nebo přitakání, že na ulicích je už opravdu dovoleno úplně všechno?

A proč jakási nová dodávka, která jakoby z oka vypadla jiným dodávkám, ono co taky změnit na dodávkách, musí mít za jménem claim „Nová dimenze“? Čeho? To jako je uvnitř černá díra? A nemohly by v ní všechny ty nové dimenze jednou pro vždy zmizet?

Samostatnou kapitolou v hledání tělesného orgánu, kterým to vymysleli, patří těm krásně znějícím adjektivům u produktů. Jedna řada se jmenuje – to zní skvěle – Poctivé polévky. Co ty ostatní? Aha, ty jsou nepoctivé, jak jinak. A tak máme ve Sklizeno funkční potraviny, jak si povšiml Roman Vaněk. Ukažte mi nefunkční, prosím pěkně!

Ale nic to není proti scéně, kdy jsem já, starší muž, doslova pokleklal před klientem, abych mu rozmluvil nápad pojmenovat jednu ze tří řad kávy termínem Voňavá. „Jaké budou ty ostatní dvě,“ dotazoval jsem se. „Domácká a Imperiál,“ nezaváhal ten prostý dobrý muž. Pak z něj postupně lezlo, že domácká je proto domácká, že jako hodně špatná. Impérium bylo synonymem pro lepší svět a voňavost byla snahou říct nějaký atribut pro kávy z kategorie ani fuj ani fík. Porovnali jsme jinak, ale představa dvou smrdutých produktových řad mě strašila ještě dlouho.

Už jsem zažil i pokus o limonádu s přípodotkem Snadno otevřitelná. Výrobce vyráběl pětadvacet jiných, které? Aha, no jo! Tlačenka S extra velkým podílem masa. Jinou pochoutku, která oproti ostatním výrobkům měla být Plná chuti. A třeba i Výhodnou službu.

Nevím, čím mysleli, když to vymýšleli, ale vím čím ne.

Hlavou, to už jsem říkal.

A hlavně ne spotřebitelovýma ušima.

Ty jsou dobře nastražené a rozeznají blbost.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: