MSM 181: Filozofie vložek

Nebojte se, bude to sice o vložkách – ale do bot.

Jednou jsme pracovali pro dovozce švýcarských hygienických a vonných vložek do bot. Mimochodem, skvělé, ten produkt bych mohl upřímně doporučit, ale proč zadarmo, že? S patřičným pohrdáním mi jednou řekl, že předešlé agentury, na které se obrátil, nezačaly řemeslem, ale chtěly rovnou řešit filozofii.

Filozofii vložek do bot? OMG!

Snažily se najít „styčné body s potenciálními cílovými skupinami“ a navrhovaly akci mezi turisty. Že by někdo na styku barevně značených turistických cest stál u umně potištěného stánku a přednášel o vložkách do bot. O pohodě nohy a filozofii zdravé chůze. Nabízel by letáčky a pár na vyzkoušení. A k tomu zřídit stránku o nohách, samozřejmě s blogy uživatelů, a spotřebitelské soutěže.

Dovozci se to moc nelíbilo.

Víc slyšel na nefilozofickou úvahu, že lidé o botách a pohodě při chůzi přemýšlejí tam, kde si buď kupují boty nebo příslušenství k nim. Že bychom začali na místech prodeje, než budeme filozofovat o styčných bodech.

Příště jsme se potkali v jednom městě na pomezí Čech a Moravy, abychom se, mimo jiné, podívali na typický kvelbík s botami. Byl tam, ale kdo o něm nevěděl, ten by ho přešel. Stála v něm usoužená paní, která si minule objednala krabici, a teď si dovozci stěžovala, že se to vůbec neprodává, lidi nevědí co s tím, a vůbec všechno špatně! Filozofovala, že tohle se chytí tak ve zmlsaném Švýcarsku, ale tady? V Jihlavě? Kdo to potřebuje?

Pan dovozce, v obleku za půl městského rozpočtu a s hodinkami Rado na uměle opálené ruce, si od kvelbařky půjčil židli, vynesl ji před krámek, rozložil na ni balení vložek, a jal se oslovovat kolemjdoucí.

Mistrný prodejní výkon! Nikdo neodešel bez jednoho či dvou balení. Za chvíli rozprodal celou krabici – a botobaba samým nadšením objednala celý kontejner!

Má ho tam nejspíš dodnes, jestli už nezkrachovala.

Filozofie vložek je krásná věc.

Jenže řemeslo prodeje účinnější.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: