MSM 204: Posel z budoucnosti

Ty zprávy svedla náhoda do jednoho dne. V USA byl nalezen muž s dvěma promile v krvi, který tvrdil, že ho intoxikovali, aby lépe snesl cestu časem z roku 2048. Chtěl varovat před mimozemšťany. Navíc byl rozhořčen, že ho poslali do špatného roku. Měl letět do příštího. Buducnost tedy není příliš růžová, zdálo by se.

Ale zároveň je úžasná, tvrdí jeden z operátorů, který si dal za úkol přesvědčit spotřebitele, že jsme se nikdy neměli lépe. Ano, podle míry hype v zahájené kampani Vodafonu přišla další budoucnost, která už teď proměnila všechno, co známe.

Vždycky, když slyším o vlně, co nejenže věci příští mění, ale už to vlastně udělala, jen my prosťáčci jsme zatím nebyli osvíceni, bude to skvělé a nejinak, vzpomenu na těch mnoho revolucí, které kolem mě v přímém přenosu procválaly, aby odezněly v trapném tichu a zapomnění. Zapomeňme na tu velkou, co byla nebyla v říjnu, držme se jen marketingových kopyt: Modrá Pepsi, revoluční Audi A2, Yahoo, Apple Newton, Second Life, katalog podnikatelů Grátis a jistota desetinásobku. Takové ty drobné revoluce, jako že se tím pojmem označí kdejaký model zaměnitelného auta, ty ani nepočítám. To všechno měla být naše budoucnost, jen se to nějak zvrtlo.

Kolikrát to vyšlo? Snad jen když Apple oznámil, že rok 1984 nebude jako v románu 1984. A uvedl Macintosh. Ale většinou se zdá, že opravdu revoluční změny do našich životů přinesly značky, produkty a služby, které byly na svém startu nebo restartu méně velkohubé. Prostě přišly, nabídly se, splnily potřebu – a spotřebitel sám si po nějaké době řekl, ejhle! S tímhle bude ta budoucnost vážně lepší.

Můžeš ho nějakou dobu ovlivnit sborovým vyvoláváním najatých celebrit, superlativy a klasickým slibem, kterým nezarmoutíš, ale pak musí přijít fáze uspokojení. A na tom bych pracoval víc než na největší reklamní kampani v dějinách.

Z fanfár nevyžiješ.

Posel z budoucnosti asi nedorazí.

Budoucnost může být úžasná.

Ale budeme si ji muset udělat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: