MSM 208: Dobrou chuť!

Příběh začíná pohledem do kabiny náklaďáku. Řidič nadšeně hýká do mobilu, že veze už třetí várku, protože teď do müsli sypou „celý fůry čokolády.“

Jedva to dořekne, bumbác, čokoláda se z nákladního prostoru vysype na ulici. Řidič vyskakuje, snaží se zabránit náhle se slétnuvším děckám v okusování velkých kusů čokolády (vypadá tak plastikově, až to bolí) a volá, že je to do müsli. Hodné děti sice dál okusují a olizují na zem padlé kusy, ale strýčkovi řidiči pomohou čokoládu sesbírat za pomoci piciglů, skejtbordů a kyblíčků. On je častuje dobrými radami jako „neumaž se,“ nebo „neujídat tolik.“ Na konci jim vroucně poděkuje a za pomoc dá jedno balení nových müsli s čokoládou a ořechy, přičemž je nezapomene ubezpečit, že nyní jsou plné čokolády.

Dílo vystavila na Všechny svaté značka Emco na svém youtubu. A aniž bych se chtěl všech svatých dovolávat, řekněme si rovnou, že základní myšlenku to tlumočí vcelku jasně: produkt je nyní plný čokolády.

Jenže tím dobré zprávy končí.

Dát dohromady reklamu, která si v každé scéně vytírá zadnici jak s elementární logikou marketingové komunikace, tak s Kodexem reklamy, to chce hodně fištrónu!

Nepřipoutaný řidič za jízdy telefonuje? Náklad upevní tak mizerně, že mu vypadne za jízdy? Náhle se vyřítí shluk dětí z dětského hřiště, takže si hrají bez náležitého dozoru u silnice? A na vozovce za provozu sbírají padlé kusy? Výborně!

Ale to hlavní teprve přijde: potravina se válí po zemi! Děti ji konzumují, olizují, šmatají po ní a opět ji házejí bez obalu na haubnu náklaďáku, výslovně s tím, že bude použita pro další produkci potravinářského výrobku? Neocenitelné!

Apríla bude za půl roku. Takže to asi mysleli vážně. Co tím chtěli dokázat?

Dokázali, že jejich marketing je citlivý jak mamut v porostu a – upřímně řečeno – zadělal firmě i na možné mrzení. Jejich věc.

Můj závěr je jasný: milé Emco, až příště uvidím jakýkoliv váš výrobek, řeknu si, nejez to, válelo se to na ulici.

Dobrou chuť!

Jedna odpověď to “MSM 208: Dobrou chuť!”

  1. Čínský týden v Lidlu | Bigvilik's Brand Building Blog Says:

    […] kterou zmíněná instituce denně předvádí, překvapuje i mě. Že zasklili reklamu na jisté čokoprodukty, které porušovaly Kodex na mnoha místech (děti běhají do silnice a olizují na zem spadlé […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: