MSM 212: Kurvítka

Je to něco mezi lochneskou, Yettim, chemtrails, vražednou nebezpečností mikrovlnek, tajným emerickým radarem v Brdech a pětadevadesátiprocentní slevou na Ray-Bany. Nikdo to neviděl, ovšem každý druhý tomu věří.

Výrobci prý dávají do nových spotřebičů úmyslně kriploidní díly. Součástky, které cíleně způsobí poruchu pár týdnů po konci záruky. Právě v tu dobu, kdy už nedostanete peníze zpátky – a kdy se už nevyplatí oprava. Takže si holt znovu koupíte celý vehement, a jdete si postěžovat do facebookové skupiny Chemtrails, HAARP a kurvítka.

Vědoma si starého dobrého zákona nejméně podstatného článku řetězu, vytáhla do boje proti kurvítkům i Evropská unie, v době, kdy dozajista mnohem méně závažné problémy jako brexit, hybridní válka, spolčení bílých buranů, atomové zbraně v Íránu a KLDR a zelení mužici na východě Evropy dávají šanci dotáhnout boj proti rozpadajícím se pračkám a ledničkám až do vítězného konce.

Existují kurvítka? Ano a ne. Jestli někdo věří na spiknutí výrobců, co tam svévolně montují časované bombičky, pak patří do stejné ohrádky jako vyznavači duté zeměkoule, ve které je ještě jedna, ale větší. A když někdo chápe, že hon za co nejnižší cenou tlačí výrobce k použití plastikových ozubených koleček tam, kde ještě před dvěma dekádami byl poctivý kov, je z nejhoršího venku, ale bude stát na poloprázdném náměstí.

Sami jsme si nastavili průběh životnosti výrobku na mírné minimum. Levný cajk nevydrží. Konspirátor přiběhne a nalepí nálepku: kurvítko. Ve skutečnosti by se měl zeptat: může věc, co pracuje dvacet let, stát jako něco, co s přehledem a rezervou pořídím z jednoho měsíčního platu?

A s tímhle vědomím navrhujeme i kampaně: kup nyní, zapomeň zítra! Slib, ale nenech se chytit. Čím víc procent slevy, tím víc adydas.

Geniální přístroj za cenu předkrmu v Babišově průhonické restauraci. Doživotní záruka na titanový plech, kterého jsou tam tři čtvereční centimetry.

Kurvítka.

Kurvíme si důvěru spotřebitelů.

Jedna odpověď to “MSM 212: Kurvítka”

  1. Josef Průša Says:

    A do toho přišel „ekologický“ zákaz olova v pájce při výrobě elektrospotřebičů. Je skoro zázrak, když dnešní elektronika přežije víc jak tři roky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: