MSM 215: Hodnoty a zlobivost

Síť drogerií dělá kampaň. Proč ne. Jenže dělá kampaň, aby upozornila na své hodnoty, jež prý odrážejí ducha firmy. Našla prý jich hned sedm: houževnatost, empatii, vytrvalost, sebekontrolu, týmového ducha, vnitřní motivaci nebo seberealizaci.

Přiznám se: nevím, jak se odráží duch firmy.

Jak to vypadá? Něco mezi Ghostbusters a volejbalem?

Taky nevím, proč u všech svatých, po mně značky pořád chtějí něco víc, než abych je rozeznal, odlišil od konkurence a neměl je nerad. Některé chtějí, aby je rovnou miloval. Jiné mi chtějí porozprávět o své filosofii, o hodnotách. Nebo dokonce odrazit ducha.

Já jim věřím, že nejsou bezduché. Ale proč mě do toho chtějí zatahovat? Filosofie výrobce bot je mi celkem ukradená. Tak nějak jako spotřebitel tuším, že budou zodpovědní a pro leccos dobrého, a že nebudou podporovat masové vyvražďování postižených. Hodnoty dodavatele WC papíru, zubní pasty a vložek do bot mě taky vyruší až v okamžiku, kdy zjistím, že je s nimi něco v nepořádku. Třeba že dávají zisky do podpory extremistů. Do té doby – věřím vám, braši, že jste na světlé straně.

Houževnatost, empatie, vytrvalost, sebekontrola, týmový duch, vnitřní motivace a seberealizace: co vám tenhle výčet dal? Víceméně si to může napsat skoro každá značka. Snad kromě České pošty, tam už by to bolelo.

Kampaň ony hodnoty ukazuje nepřekvapivě na tom, že ukazuje tzv. reálné spotřebitele, kteří jsou prý všichni stejní. A právě proto prý výjimeční.

Čímž se značka stala přesně tak výjimečnou jako všechny ostatní. Tedy úplně omyvatelně stejnou.

Hodnoty hodných značek nikoho nezajímají.

Zkuste zapojit nějakou zlobivost. Odlišnost. Nehlaďte po srsti a nebroukejte s houfem zaměnitelných.

Ukažte něco, co unavený spotřebitel nečeká. Předveďte se z jiného úhlu: jako značka vyznávající unikátní vlastnost či hodnotu. Buďte kontroverzní, ne nudní. Nechte ho stát s pootevřenými ústy.

Pak začnou být vidět i vaše hodnoty.

A bude po nich sháňka.

Jedna odpověď to “MSM 215: Hodnoty a zlobivost”

  1. Lukasek Says:

    Až bude existovat drogerie, kde se nebudu stydět tampony, holitka, a kondomy… Nikam jinam už pro šampon nepujdu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: