Řečičky

Mám smůlu, že jsem si vědomě odboural filtr, který si naopak vypěstovala většina spotřebitelů: filtr na blbosti, kecy, řečičky.

Býti běžným spotřebitelem, asi bych bez tohoto filtru nepřežil. Tak jako třeba bez ozónové vrstvy v atmosféře. Jenže o stavu ozónu vydávají zprávu renomované ústavy. O stavu blbosti v reklamě nevydává zprávy nikdo. Tedy – blbost sama je vydává, o tom žádná.

Kdybych byl běžným spotřebitelem, měl bych větší rezistenci proti kecům, které zadavatelé vydávají za sdělení. Jako – promiňte mi tu smělost – odborník na budování značek ji nemám. Mí učitelé mi vtloukli podivnou zásadu: každou větu smyslem prověřovati budeš, a tohoto li nenajdeš, zprávu o tom vydáš.

Tyhle dvě věci mi přelétly kolem očí včera. Společné mají jen jedno. Tři hlásky.

KAUFLAND. ČERSTVÝ JAKO NIKDY. K 50. výročí založení a k „dvacetiletému“ (což je blbost, jak si správně povšiml Filip Rožánek) výročí v Česku. Co to znamená? Prd.

PARDUBICKÝ PORTER. ODVAHA CHTÍT VÍC. Od skvělého baltského porteru, který postupně vyklízí pozice a upadá v zapomnění je to odvážný claim. Ale co to znamená? Prd.

Nemilí nemytí reklamní textaři, zkuste se zamýšlet nad významem slov.

Nebo pište projevy politikářům.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: