MSM 217: Vyměňte zákazníky!

Jednou za čas se to vyjeví: zákazníci jsou hloupá sebranka. Naposled se to událo panu Vysoudilovi. To je prý „specialista pro komunikaci“ České pošty. Specialista možná, ale s tou komunikací bych to nepřeháněl.

Lidé si stěžovali na dlouhé čekání v pobočce pošty v budově, která prochází rekonstrukcí. Popisovali, že dav lidí vyhřezává až ven, do ulice. A že je málo otevřených šaltrů. Pan specialista bohorovně vysvětlil, že šaltrů je otevřených dost, alespoň pro něj, ale lidé si neumějí stoupat do fronty. Kdyby se ve dvoraně úřadu vhodně rozprostřeli, nemuseli by bývali vyhřezávat. Prostě hlupáčci. Ani stoupnout za sebe si to neumí!

U tohoto státního podniku je pohrdání prosťáčkem občanem vepsáno ve firemní DNA. Od neschopnosti doručit balík, který je určen do ruky, ale skončí kdesi ve filiálce, až po předem přiznanou rezignaci před vánočními svátky: nebrečte, je to vaše vina, měli jste si to poslat už v létě, sami si za to můžete!

Ale podobný pocit, že své perly hází domácímu zvířectvu, má i nejeden soukromý podnikatel či manažer. Haha posty v sociálních médiích to dokazují denně. Pan roznáškový prodejce potravin vyfotí před svátky nacpaný supermarket a připíše k tomu, že ho udivuje, proč tam někdo zbytečně mrhá svým časem. A pak se zlobí na neprobuzence, co mu v komentářích připomínají, že jeho služba také jaksi nestíhá a neplní, co slibuje.

Jiný úspěšný mistr luxusních služeb neopomene vylíčit, co mu zase hloupí lidé, přinášející peníze do jeho podniku, provedli. Nepochopili, nevyznají se, pletou si ono s tamtím. Nejlépe by bylo podrobit je předem školení a bez absolventského certifikátu ani dovnitř nepouštět.

Citace z korespondence s nespokojenci postuje celkem pravidelně řada tiskových mluvčí i ředitelů. Samozřejmě, zabedněnci zase cosi nepochopili, něco jim nedošlo. Tož se aspoň pobavíme!

Chcete lepší lidi?

Dodávejte na královské dvory!

Ale smiřte se s tím, že je jich celkem málo.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: