MSM 224: Skoro tak dobří

Jeden český showman – už je dávno v Pánu – měl zajímavou průpovídku. Že prý jeho největším neštěstím je, že umí skoro všechno skoro tak dobře jako někdo jiný. A měl pravdu, skoro stejně tak dobře to všechno uměl, od hraní na hřeben, přes zpěv vlastnoručně sepsaných kupletů až po přednášení vtipných monologů.

A měl pravdu, bylo to jeho prokletí, protože nejenže nic z toho neuměl líp než kdokoli jiný, a ještě hůř, celek těch skoro dobrých výkonů neuměl předělat v něco, co by bylo tak dobré, že by nikdo jiný buď nedělal, anebo to alespoň nikdo jiný nedělal tak dobře jako on.

Takže zůstal milým parťákem v desítkách show a zábavných féerií, kterým dominovali větší hvězdy.

A skoro všechny značky se mu skoro snaží vyrovnat.

Mám několik oblíbených stálic: raduji se třeba z jedněch trendařů. Není na světě novinky, po které by neskočili jak hejl po skořápkách. Budeme mít nabušené CRM (než zjistíme, co to žere času, pracovníků a peněz). Předěláme pobočky na zelené (vyšly z toho omyvatelně béžové, jako ostatně vždycky). Zavedeme šest youtube kanálů! Pojďme do Snapchatu! Budeme prudce lokální! A navzdory tomu hned uděláme Avocado Week! Aplikaci do mobilu (se kterou nepůjde nic ovládat, ale bude ňuňu)! Kde máme influencery, honem mi nějaké sežeňte!

Baví mě portfoliáři: ještě neumíme udělat ani jedno pořádné pivo, ale už IPA i stoutu zavádíme variantu s čínským čajem a japonskou pálenkou. V Indii mají i variantu gupčačamba – ta by nám vhodně propojila v portfólu limonády s projímadly…

Laskavě žasnu nad službaři: co ještě nikdo v okolí nenabízí? Garance původu, ceny, dodání, vratky? Málo? Co třeba: nechutná-li vám náš oběd, odnese vás kuchař na zádech zpátky do kanceláře?

A ze všech tak dynamicky udýchaných lidiček lze vyčíst základní sdělení:

Jsme dobří.

Totiž, teď přijde ono skoro kouzelné slůvko: skoro.

Skoro tak dobří jako ti, co jsou opravdu dobří.

Skoro jsme dosáhli zisku.

Skoro nám to vyšlo.

Skoro jsme to dali.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: