MSM 227: Na vlně!

Kolem olympyjád se užije, jéje! Vyhraje někdo, u koho se to nečekalo, a tak se skáče hop hop hop – a hubou budují se stadióny a dráhy. A ti, co měli, nevyhráli – a tak těm ani hubou zase nic.

Mezitím několik žalob na zneužití symbolů a slov (to už jde tak daleko, že se bude sama ‘hospodářská soutěž’ muset přejmenovat na něco méně sportovního). Pak přijde nápad pořádat ne jednu, nýbrž obě, a k tomu účelu vyšperkovat bukolický popěvek v nový Sajůz něrušímij.

A pokud někdo vyhraje, vytryskne mocné pyjár sportovních marketérů, že teď je třeba si pospíšit a úspěšnou tváří ozdobit značku. Protože zájem bude obrovský, sáhněte do štrozoku a hejbněte kostrou.

Titulek jednoho z dílek volá: „Zlatá vlna je tady! Jak se na ní správně svézt?“

Zlatá vlna? Zlatý voči!

Nevybral jsem si ten článek, abych s ním vedl polemiku. Ať si jde každý tam, kde tuší trávu zelenější. Od dob, kdy se marketingová komunikace snaží změřit návratnost investic, jedni volají, že kampaně s celebritami se vyplácejí. Obvykle ti, kterým se vyplácejí. A dokazují to na svých studiích. Mají ji asi tak tolik – a stejně přesvědčivých – jako odpůrci.

Ten spor se povede ještě v dobách, kdy mnozí olympionici budou zapomenuti stejně jako většina značek. Dnešních.

Spíš mě děsí božská naivita značek, které si myslí, že zlato se dostaví tím, že si do reklamy koupí něčí zlatý – promiňte – ksicht. A že jich je k prodeji! Nejen ti, co jezdí ze svahu, sviští po ledě nebo mávají raketami. Nestal se jeden TV kuchař tváří nevím už kolikátého řetězce? Nebyl jistý brankář v jednu chvíli skoro na všem? O hercích nemluvě. Dlouhý seznam závazků, minulých i současných.

Každá celebrita přežije rozchod s jakoukoli značkou, ale jen skvělá značka ve zdraví přežije rozchod s velkou celebritou.

Jestli si myslíte, že tohle je vaše Zlatá vlna, hurá, naskočte si.

Většina vln doputuje do kanálu.

A ty Zlaté mívají přednost.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: