MSM 235: Potížisti ve zkratce

Je to takové bratrstvo. Vždycky čekají, až si budou moct postěžovat. A nejen to, až vás budou moci vtáhnout do problémů, do smutku a potíží, ukázat vám, že do teď to nešlo, a ode dneška už to nepůjde vůbec a krachujeme a na to zapomeňte a může za to Babiš, Unie a Kalousek, a pro jistotu vám to i vytiskneme na stvrzence.

Podnikání přináší regulace, byrokracii, daně a halucinace z mentální podvýživy. Kdo si představuje, že bude dělat jen to, co ho baví, měl by se odebrat do obecní čítárny. A kdo si fantazíruje, že jeho zákazníky dojímá smutná věc, jak se musí brodit přes překážky a kopat před sebou úředního šimla, měl by to zavřít.

Ale tiše!

V této zemi potřebujete i potvrzení na to, že vám smí být vydáno potvrzení. Od přátel, co měli nápad podnikat v gastronomii, vím, že vyřídit legálně zahrádku před osvěžovnou bývá práce pro otrlého tvrďáka na půl roku. Domoci se čehokoli, co není výslovně, písemně a blbovzdorně uvedeno, co je jen na dobré vůli úředníka, je nemožné.

A přesto někteří nesou svůj úděl s noblesou. Nadávají, ale mezi svými. Srocují se a snaží se o změnu – ale se svými. Buntují, ale ve svých ceších. Neotravují zákazníky.

Jenže viditelnější je druhá skupina. Taxikáři, co zablokují město, protože uber, Uber! Hospodský, co vám místo klidného večera uspořádá přednášku o tom, jak ho zlikvidoval zákaz kouření a jak ho EET dorazí. E-shop, co otravuje hyperkorektní snahou potvrdit si váš souhlas s odběrem mailů. S filipikou o nesmyslnosti buzerace, jak jinak.

Kolik restauratérů skončilo kvůli zákazu kouření? Kolik živnostníků kvůli EET? A kolik podnikatelů skončí kvůli GDPR? Míň, něž kolik jich to o sobě vyhlašuje! Bylo veřejným tajemstvím, že na první dvě pohromy to svedly party, co pro samé dluhy už nemohly dál.

A GDPR? Zeptejte se Seznamu na Spolužáky.cz!

Bratrstvo potížistů ve zkratce!

Jakou zkratku vám zase vtlučou do hlavy, že může za jejich věčnou mizérii?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: