Maestro Žoviózo

Já nevím, jak doopravdy vypadá, ale představuju si ho jako Santa Clause na drogách a vodce. Imrvére bohorovně nad věcí, zábavnej jak estráda na Silvestra a citlivej jak rozněžnělej slon.

Mluvím o podezřelém stylu, který si osvojily značky ve svých mailech a kanálech.

Návody, které se mi hodí leda tak pro návštěvy na hřbitově, s přehledem a pohotově („Hýčkejte svého tatínka v jeho slavnostní den!“), rozpustilý žargón, máme ho plnej vagón („ostře sledované kolabo je tu!“), vyjuchané hříčky pálíme jak míčky („Ono to nakonec zhnědne. Tak určitě“ – nabídka opalovací kosmetiky!!!), prostě žoviózo grandeózo.

To, že za cool brands mluví pravděpodobně synové jedné mámy, zrozeni na LSD, by mě nepřekvapilo, kdyby to byly služby a produkty určené jen a pouze teenagerům. Ale on tak mluví kde kdo. A pokud není zábavný ze své prapodstaty, má názor na i na věci kolem nás („Co skoncuje s pražskou kavárnou? Profesionální kafe na vlastním gauči“). A nejde-li jinak, omočíme si ve dvojsmyslu: „Už máte svého "bejka" na léto?“)

Tohle všechno jsem si nevymyslel. Tohle všechno cituji z mailů, co mi přistály za poslední týdny. A mezitím nadřízení místně příslušného psavce Maestra Žovióza svým ještě výše postaveným nadřízeným nejspíše prezentují, deklarují a dokazují, jak posílají tipťop personalizované maily, vycházející z výzkumů chování a předsudků cílové skupiny, hovořící trefně jejich jazykem – a pak tohle pošlou třiapadesátiletému milovníku doutníků, nákupčímu kávy, psích granulí a kočičích kapsiček. A taky luxusní kosmetiky a značkového oblečení pro starší a občas pokročilé.

Merde!

A máte pravdu, někdy je to personalizované. Ovšem až to maličko bolí:

"Krásný den Viléme,

rok se s rokem sešel a dnes je opět ten slavný den, kdy celý svět (no dobře, tak aspoň celá země) volá Vaše jméno a zadělává Vám na cukrovku…"

Takhle poblahopřáli diabetikovi k svátku.

Klasik řekl, že spotřebitelé nekupují od klaunů.

Co od klaunů! Klaunů málo. Zato šašků mraky.

Šašci, prodávejte si to navzájem!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: