MSM 238: Soutok vizí

Vyhořelí manažeři se realizují poradenstvím či koučováním, najde-li se, kdo by je poslouchal, politikou, najde-li se, kdo by je poslouchal aspoň za jejich peníze, anebo charitou, pokud ani to ne. Vyhořelé manažerky zakládají kavárny.

Jedna se nachomýtla na akci pro gastronomické profesionály, kde byla sekce pro ty, kdo chtěli před celebritami oboru prezentovat své vize. A dotyčná dáma prezentovala také, jenže ona neměla vizi ani Vizi. Ona jich měla tolik, že jsme pozorovali Zaručeně Originálních Vizí celé betlémy!

Nechtěla toho málo: mít kavárnu – řekněme třeba na Mělníku. A prosazovala by tam Nejnovější Trendy Zdravé Výživy (za ta velká písmena se na mě nezlobte, ona to tak už rovnou vyslovovala). A měla by Fair Trade Kávu. A Neprodejnou Ošklivou Zeleninu, co ji zlé hypermarkety odmítají pro nestandardní zjev. A navíc by tam obsluhovali Bezdomovci.

Na soutoku řek tak mohl vzniknout ne toliko betlém, nýbrž přímo Soutok Vizí. No, nevznikl.

Vizionářka se prý zklamala v zásadním. Nejprve si ale povězme, kde prý rozhodně problém nebyl: ve vzdálenosti od reality. Podle mne ovšem ano. Výsledný kočkohadohrochopes by měl co dělat, aby se uživil i v Karlíně. Trocha hoch nóbl trendů, trocha sociální solidarity, trocha hipsterské sebekrutostipřísnosti!

Jistě je možné si v Mělníce otevřít kavárnu, nebál bych se, že ji domorodci neznají. Je možné, že by se našlo i několik těch, co by v ní akceptovali Nejnovější Trendy Zdravé Výživy, i když už podle toho, jak to říkala, jsem měl pocit prosťáčka, jehož přijeli poučit z Velkého Světa. Ale jen to je na město příslušné velikosti dost filtrů! Ty další už byly neúnosnou nakládačkou.

No, tu už nezažijeme. Soutok Vizí vyschl.

Podle Vizionářky byl problém – jak už víme – jinde. Nenašla totiž toho pravého, kdo by udělal Neotřelý Marketing.

Soutok vizí neměl marketingovou přípojku.

A Neotřelý Marketing to zase nezvládl.

Nešťastný Neotřelý Marketingu, co ještě na tebe lidi svedou!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: