MSM 243: Zuhelnatělé maso

Vypučelo uhlí a zkamenělo maso!

Říkají tomu bořit mýty o mase a vrátit diskuzi o energetice na racionální úroveň. Ve skutečnosti je to starý sentiment – škoda, že už dneska nemůžeme, co jsme mohli dříve. To byly časy!

Český svaz zpracovatelů masa si udělal webové stránky Jetomaso.cz, které propagoval v sociálních médiích, mimo jiné i věru atraktivní soutěží o 400 gramů uzenin (!!!). Tváří se to jako nezávislý zdroj informací, receptů a praktických rad a triků ohledně přípravy masa.

Ale sádlo v buřtu ani šídlo v pytli neutajíš! V kvízu je kladena sugestivní otázka „Proč z obchodů téměř vymizely šťavnaté párky s přiměřeným obsahem tuku a vody?“ Odpověď překvapí. Ne že by to bylo tím, že z cenových důvodů nabídce vévodí nemasné a nemastné párky z náhražek, strojových separátů a dalších lahodností, kdepak. Toto je prý správná odpověď: „Kvůli postupnému zvyšování obsahu masa – z většiny párků se tak stala spíše šunka ve střívku.“

A přijde vysvětlení: „Šťavnaté a křehké párky z obchodů téměř vymizely především kvůli až nesmyslné honbě za co nejvyšším obsahem masa. Při označování obsahu masa se podle celoevropsky platných pravidel za maso považují pouze svaly s přirozeně obsaženým tukem a kolagenem. Takže sádlo, které se při výrobě šťavnatých a křehkých párků vždy ke svalovině přidávalo, již jako maso označit nelze.“

To bývaly časy, kdy cokoli, co na praseti vyrostlo, se mohlo označit za maso! A narvat do střívek.

A pláče se dál. Energetická skupina Seven Energy pro změnu na internetu hájí těžbu uhlí. Mimochodem, hnědého. A ftipno cáká na vše strany. „Ani ve Vodňanech není vody dost! Naštěstí máme uhlí! Severní energetická“ I další motivy jsou podobně rozverné: ve Větrném Jeníkově není dost větru a v obci Slunečná – hádejte čeho?

Časy, po kterých teskní tyhle kampaně, se nikdy nevrátí, jako nevypučí uhlí a nezkamení maso. Myšlení a postoje spotřebitelů se mění.

Fňukejte si dál nad zuhelnatělým masem!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: