MSM 244: Větru směr

Taky je tak milujete? Myslím značky, co jsou vždycky zcela správně nastaveny podle směru větru. Když se nosí velkorysost, nenajdete nad ně! Když se nosí xenofobie, opovrhnou cizákem. Když se nosí hygiena, mají všechno zabalené v plastu, ale běda, když se proti zvedne vichřiček: nejraději by vám to do dlaní vykydly.

Jejich majitelé či manažeři tak čtou poryvy větru, že jedva se něco přihodí, už se vrhají ve správný azimut.

Otáčí se korouhvička veřejného mínění ke zdravějším potravinám? Pak si můžete být jisti, že větrusměrná značka tam bude dřív, než tím směrem ustřelí pohled spotřebitelů. A jsou to neveselé výjevy: milovnící pečených kolen a sádla na chlebu vám vypočítávají, kolik ušetřili energie na novém bledém salátu. Přitom kdo – kromě samozvaných advokátů veřejného blaha – to chce? Našel se někdo, kdo dorazil do hamburgrárny v touze pojíst zdrženlivě, zdravě a udržitelně? A naopak, zjevil se někdo, kdo jde do Veganova Království najíst se svíčkové? A přesto v první rychlohladuzahánějně najdete plakáty, vyhrožující zdravím – a ve druhé pak nápodoby masitých jídel. Veganská svíčková? Veganský guláš? Veganské pečené koleno? Nač, proboha? To nejsou vskutku masuprostá jídla dobrá a chutná sama o sobě?

Petrolheadi vyměřují, kolik paliva ušetřili a následovníci Muska vás přesvědčují, že ty elektrokárky mají taky odpich.

Značky, které se šijí v bangladéšských garážích, dbají na trvale udržitelné barvení látek a výrobci odpudivých chemických vzorců mají na webech samou zeleň.

Cokoli nám na očích uhlédnou, hned to udělají.

Protože trh s akciemi se na příští dekádu neptá.

Nepovažujte mě, prosím, za staromilce a škarohlída. Když Harley-Davidson představil svůj první elektrobike, někteří se posmívali. Mně se to líbilo: mělo to všechny atributy hodnot značky. Rebel není vázán na petrolej, klidně může rebelovat i na elektriku.

Když se objevil elektromobil Kalašnikov, jásot se nedostavil.

Moskvič po směru větru!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: