MSM 253: Nezapomenutelný zážitek

Firma, která prodává podlahy a dlažby, hledá marketéra a píše o sobě. A dobře, chtějí být odlišní od konkurence, mají spousty nápadů – podle toho, jak popisovali průběh přijímání a zaučování budoucího kolegy, ne špatných. Jen jedna věta mě zarazila. Ne proto, že by byla zásadně chybná. Jen nevím, jestli je splnitelná:

„Nechceme ale jen prodat, vždy se snažíme udělat z nákupu nezapomenutelný zážitek.“

To je silné stanovisko!

Pravda, několik nákupů pro mě bylo nezapomenutelných. Obvykle ovšem v opačném gardu. Existují firmy, na jejichž logo se podívám – a mám nezvladatelnou touhu vytrčiti prostřední prst.

Pak nezapomenu na nákupy, které dopadly jakž takž, ale to proto, že byla jiná doba. Třeba když jsme s tátou za reálného socialismu spolu kupovali osobní vůz Škoda 120L. A hezky v pětikvaltu, exportní souběh (pamětníci pochopí, nepamětníci prominou). To nebyl příjemný zážitek, s odjezdem do Mladé Boleslavi, několikahodinovým čekáním v jakési přeplněné světnici a s byrokracií hodnou nákupu ropného tankeru konsorciem investičních skupin. Ale ten pocit, když jsme novým automobilem (tehdy jsme to označovali za automobil) odjížděli!

Jenže vzpomínky na další první nákupy nějak spíš slábnou. Zboží přestávalo být nedostatkové, a sám podiv nad tím, že se mi podařilo si na něj vydělat a sehnat ho, nějak sláblo. A že to byl sešup:

První video z Tuzexu!

První soukromý notebook.

První pořádné hodinky?

A víc nevím. Nepamatuji si první nákup online z domova. Nepamatuji si na okolnosti nákupu všemožné elektroniky, služeb, nábytku…

Navíc značná část návštěvníků jejich prodejny bude z řad profesionálů. Stavařů, dekoratérů, řemeslníků. I oni ocení spíš to, co každý spotřebitel: aby to odsejpalo, aby na mě neřvali – a aby mě ocenili bonusem při opakovaném nákupu.

Nečekám, že B2B zákazník udrží každý nákup v hlavě. Natož nezapomenutelně.

Nezapomenutelný zážitek z nákupu?

Nepamatovat si žádný problém!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: