MSM 257: Osamělá mužnost

Tohle dvojsloví bývalo kdysi střeženým prizmatem jedné vážené značky. Co bylo, bylo.

Není ani osamělá mužnost – a dnes by to byl koncept, který by se mohl části spotřebitelů dotknout. Není ani značka. Totiž je, ale nesmí dělat reklamu, její produkt se už pomalu nikde nedá spotřebovávat, a očekává se, že vymře. Ne sama. Celý segment.

Nyní už máte dost indicií, abyste odhadli, o které značce mluvím.

Je to jedno, Je pryč.

Jako tisíce jiných značek, které buď neuspěly, nebo jejich doba minula, jako když vyschne řeka. Zamávejte Xeroxu, zamávejte Kodaku. Občas se jejich jména znovu objeví, ale to už je jiná historie. Třeba Mototechna. Víte, že žije?

Značky prostě odcházejí. A co jsme se s nimi nadřeli! EuroTel, Červený drak, Paegas

A zítra to třeba čeká značky, do kterých byste to nikdy neřekli, které máte za věčné a jejichž budoucností jste si jisti.

Kouzelné je, že zároveň tisíce značek startují. Na trzích, kde nám pomalu dochází abeceda pro nové názvy – a kde hlavně docházejí domény –, se dnes a denně tvoří nové značky. Jen já jsem jich dal za pár let víc než tucet.

V době, kdy mnozí věští konec reklamy, zánik marketingu – a především šlus brandů, protože nám bude nakupovat umělá inteligence, která se nezakecá, vzniká po světě denně několik tisíc nových.

Kolik z nich se vryje do paměti. Kolik zaujme hlavu a srdce?

Každá nová značka se může stát lákadlem, ikonou, zlatým dolem. I zlatým teletem.

A stojí za to je budovat pořádně. I když se zdá, že se to ani nevyplatí. I když se zdá, že to snad ani spotřebitelé neocení. Vždycky se ukáže, že ocenili.

Leo Burnett ve své slavné řeči “Kdy sundat mé jméno ze dveří” oslavuje osamělého člověka, který do noci vymýšlí kreativní ideu, sestavuje media plán, anebo píše prezentaci. Bez takových by prý jeho agentura nevznikla.

Mužnost nechme stranou, ale osamělá pracovitost – ta se bude v marketingové komunikaci hodit pořád.

Tak ať nás neopustí!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: