M&M (2019) 013: Šikulové

Jsou usměvaví – a trh je miluje. Jedno, jestli jsou z masa a kostí, nebo ze slov společenských smluv. Sympatičtí rošťáci a skvělé parťačky a jen je nepomlouvejte!

Pokud jsou to značky, obvykle na sebe upozorní hned. Sice moc nevíme, co dělají, ale víme, jak to dělají: inspirativně, směle a skvěle. Obdivujeme příběhy zakladatelů, zvláště obsahují-li nějaký moment efektnosti (dva roky převozníkem na Mekongu, poté investiční bankéř v Keni) a jímavosti (překonala Smith-Websteinovu chorobu a pomáhá mláďátkám makaka). Vidíme je v pestrobarevně pojatých workspacech, kde není zapomenuto na skluzavku, houpačku, VR simulátor F1 i pétanque. Slýcháme o mocných projektech, nalitých stamiliónech a užaslých pozorovatelích.

A pak buď nic, anebo smutný konce. Sám jsem si takovou zkušeností prošel, a věřte, udělám, co půjde, aby se už neopakovala.

Pokud to jsou investoři a zakladatelé, obvykle na sebe upozorní v okamžiku výskoku, třeba získání kapitálu či vydání dluhopisů. Sice moc nevíme, co dělají, ale víme, jak to dělají: inspirativně, směle a skvěle. Hovoří z bělostných kanceláří a trousí moudra, že by je mohli rovnou před články ve Forbesu rotovat. Mají veselé koníčky (zachraňují staré lokomotivy nebo sbírají zauralské masky) a jsou vždy tam, kde mají být. Slýcháme o mocných projektech, nalitých stamiliónech a užaslých pozorovatelích.

A pak buď nic, anebo smutný konce. Sám jsem si takovou zkušeností prošel, a věřte, udělám, co půjde, aby se už neopakovala.

Anebo jsou manažeři, nájemní přenašeči know how. Obvykle na sebe upozorní časem, až toho vystřídají víc. Sice moc nevíme, co dělají, ale víme, jak to dělají: inspirativně, směle a skvěle. Na fotkách se i tváří směle. Když nastupují, obvykle nejsou sdílní, ale přesto plni optimismu. Čteme o změnách, koncepcích a rošádách. Slýcháme o mocných projektech, nalitých stamiliónech a užaslých pozorovatelích.

A pak buď nic, anebo smutný konce. Sám jsem si takovou zkušeností neprošel, ale věřte, viděl jsem jich tolik že dělám, co půjde, abych se jim vyhnul.

Jak říkala ta paní prokurátorka o Bernardu Madoffovi: když je to až moc krásné, bude v tom háček.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: