M&M (2019) 014: Chystači

Byl to divný den. Čekalo mě dvě a půl hodiny čekání. Z rozmaru jsem zajel do nedalekého obchodního centra. Upřímně, nikdy nepatřilo mezi místa, kde se setkávají davy nákupu chtivých s ambiciózními nabídkami značek. Je cosi shnilého ve státě retailovém, je-li největší atrakcí centra střecha, ze které se dá koukat na přistávající a do nebe škrabající se aeroplány.

Procházka šišatými chodbami náladu nevylepšila: zalepená skla prodejen, kde nějaký nadějný byznys již zdechl jako Bělobrádkův pes. Nápisy V BRZKU PRO VÁS OTEVŘEME a ZDE CHYSTÁME.

Byli v Brzku a byli to chystači!

Nakonec jsem plonkový čas proseděl v liduprázdné kavárně, která se už taky chystala zesnout. Zážitek se blížil snové návštěvě Matějské půl roku po pádu meteoritu, co vyhubil půlku planety.

Jenže večer přišlo deja vu: cosi jsem hledal na webu jisté dost progresivní prodejní organizace. A bum, a bylo to tam taky: právě pro vás chystáme… A o chvíli později u konkurence? Chystači pronikli i tam!

Nakonec jsem neodolal a zadal tu frázi do vyhledávače. A mám dobrou zprávu! Skoro všichni pro nás něco chystají! Představte si ta neuvěřitelná zjištění: nakladatelé míní vydat nějaké knihy, dodavatelé potravin prodávat i mražené, dovozci vehiklů opravdu budou mít napřesrok letošní modely, řetězce otevřou nové prodejny i pulty v koutech hal, hobby markety plánují na jaro zásobit se květinami a keříky a prodejce bazénů nabídne i letos zastřešení.

Ani jedna z uvedených novot nepůsobila jak blesk z čistého nebe. Navíc to všichni řekli stejně. Stejně nezáživně. Samozřejmě s výjimkou hravých pomrkávačů, co trousili teasery. Něco pro vás chystáme, mrk mrk mrk, jsme z toho sami nadšeni, kuk, ale teď vám to ještě neřekneme! Vraťte se do prodejny šestnáctého června ve 14:25, třikrát poskočte na pravé noze, vykřikněte „Huš!“ – a my vám to blahosklonně prozradíme!

Je krásné připravit si spotřebitele na to, že budete mít něco nového. Dokonce i kdyby to byly jen první letošní ředkvičky. Ale napíšete-li CHYSTÁME PRO VÁS NOVÉ ŘEDKVIČKY, pak už dodejte jen KUPTE SI TO!

Blběji to říct nejde.

Chystači nejsou v Brzku.

Chystači jsou v Banálu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: