M&M (2019) 016: Jsme to ale pašáci!

Jaroslav Hašek, když kandidoval za Stranu mírného pokroku v mezích zákona, nemohl než se obdivně popsat a vychválit. Vzpomněl jsem si na jeho slovesný autoportrét, když jsem tuhle pro zahraničního zájemce dával dohromady shortlist různorodých agentur a potřeboval jsem na jejich webech ulovit nějaké aktuální informace a akutní stavy. Neulovil. Ale dozvěděl jsem se, jací že jsme to pašáci.

Když se v příslušných klubících sociálních médií objeví nová chlubna, je to spíš úsměvné. Nedávno se objevil mládenec, který prý zachraňuje a vylepšuje pověst restaurací. To mě zaujalo, gastromarketing je totiž pekelná disciplína. Mládenec ohromoval nádhernými fotkami, a k jeho cti řečeno, jen několik jsem jich našel na vyhledavačích obrázků. Ale o svých schopnostech, zkušenostech a předchozí praxi neřekl nic. Zato se pochválil větou, začínající formulací „Již od roku 2019 zachraňuji a vylepšuji reputaci…“ Vida, brzy oslaví krásných 100 dní zkušenosti, pokud tedy to zachraňování provozuje i o víkendech. Jiná mladá naděje se pochlubí, jak úžasně rozviřuje sociální média a zviditelňuje své klienty. Činí tak ovšem směsí češtiny a slovenštiny, tedy podivuhodným jazykem Gustáva Husáka, docentky Budovičové a Andreje Babiše. Navíc nikdy neslyšela o mezeře za čárkou a s vytrvalostí maratónce píše „infromace“. Ale jak říkám, od nových chluben nečekejme zázraky ani řemeslnou suverenitu.

Jenže pak doputuji na weby zavedených stálic – a jediné, co se dozvím: jsme to ale pašáci!

Jedna parta posouvá hranice zkušeností a je z Prahy, ale zná ji celý svět. Sice mají tři weby ve skupině a na každé z nich je pod trochu jiným názvem typu BFLMPSVZ, ale kdo by bazíroval na maličkostech. Jinde usilovně vyměšují „nápady, které dělají ze značek součást běžného života lidí.“ To nevím, co je, ale já bych byl rád, kdyby se moje značka naopak z běžného života vyloupla a stala se žádanější a žádoucnější.

My, my, my a potom s odstupem ještě my.

A to se smějeme klientům, když se chválí a na zákazníky kašlou!

Jsme to ale pašáci!

Ještě že se dokážeme pochválit aspoň ve vlastním pyjár.

Vždyť by po nás jinak ani pes neštěknul.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: