M&M (2019) 023: Peskovat a proplesknout

Máme to holt v povaze. Kde jiní dojímají, přesvědčují, snaží se zasáhnout ten lidský moment, tam u nás poučujeme, peskujeme a propleskáváme. Už jsem o tom psal u dobročinných organizací (však se i fórum jmenuje Daruj správně) i u předplatného na Deník N. A už do toho šlape další velké En: Národní divadlo.

Ukazuje lidi, hledící do svých mobilů, a k tomu má odpověď „Divadlo v mobilu nezažijete“. Mramosernost a povýšené peskování se projevuje i v jednotlivých headlines: „Inscenace místo instastory“, „Potlesk místo lajkování“, Premiéra místo příspěvků“ a samozřejmě nesmí chybět „Emoce místo emotikonu“.

A všechno je to úplně mimo.

Nejprve proto, že Zlatá kaplička mě neláká, abych něco zajímavého prožil. Nenabízí nic. Jen mě peskuje za můj životní styl. Nám toho nechat – a jít místo toho do divadla. Ať už tam dávají cokoliv (což je mimochodem taky diskutabilní – jsou i představení, že kdybych radši doma na zadku seděl a hrál Solitaire, učinil bych pro svou duši víc).

A jak je to s nabídkou, že divadlo v mobilu nezažiju? Inu, nezažiju. Ale stojím-li na refýži a čekám a čekám, mám tři možnosti: můžu koukat do blba, tahat s sebou knihu, anebo sáhnout po mobilu a něco si přečíst tam. Že bych si místo toho vyndal kapesní balet a dal si kus představení, nehrozí. Stejně tak uvnitř dopravního prostředku si neukrátím chvíli tím, že bych zhlédl živou hru herců. Ne, kouknu do mobilu, prolítnu sociální síťoví.

Takže nabídka řešení jaksi neodpovídá vykreslenému problému. Ano, dozajista mezi námi žijí i lidé, kteří prokoukají do mobilů celý večer, ale ti asi do divadel moc nechodí. A do Kapličky nepůjdou, už byli jednou se školou.

Teorie říká, že komerční komunikace může mluvit k troubelínům, co daný produkt nebo službu ani neznají. Nebo může přesvědčit, ty, co o ní vědí, ale zatím se nedonutili, aby začali. Anebo může dát podnět k přestupu od konkurenta k mému produktu či službě.

Nicméně teorie neříká, že mám lidem vynadat, protože na refýži konají jinak, než bych chtěl, a nabídnout jim místo toho předplatné na večer.

Ale ono je to jedno.

Neprodáváme.

Peskujeme, propleskneme.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: