Čínský týden v Lidlu

Nejsem zrovna přítelem omezování svobody projevu v komerční komunikaci. Ačkoliv jsem stál dost blízko u zrodu Kodexu reklamy a Arbitrážní komise Rady pro reklamu, vždycky jsem se snažil chodit na hranu (a občas za), s vědomím, kde jsou skryté únikové chodby, mimo jiné i ty, co jsem do Systému nechal vložit, a tak to většinou dopadlo dobře, a ne-li, pak to bylo tak, že jsme s tím počítali.

Ale rezignace, kterou zmíněná instituce denně předvádí, překvapuje i mě. Že zasklili reklamu na jisté čokoprodukty, které porušovaly Kodex na mnoha místech (děti běhají do silnice a olizují na zem spadlé kusy čokolády), mi bylo divné, ale konec konců všiml jsem si toho já, a já dnes nejsem nejpopulárnějším buddym v oněch kruzích.

Jenže teď mi upadla čelist: policista zastaví ženu v automobilu, přistoupí a hned na ni verbálně zaútočí. Všichni nakupují v Lidlu, jen vy ne. Proč? Žena si vymýšlí výmluvy, které reklama ihned vyvrací. Muž zákona nakonec doporučí, aby si to rozmyslela, a povzbudivě mrkne.

Buďme za to rádi.

Taky ji mohl rovnou do krve zmlátit pendrekem!

V době, kdy v Číně zavádějí Velkého bratra, který vstupuje do telefonních hovorů, aby upozornil volajícího, že volaný má dluhy, takže by se mu dozajista slušelo připomenout, aby chvatně zacáloval, kdy si nositelé příliš mnoha mínusů neobjednají ani lístek na autobus do Čchengčchnugpérdele, a kdy se budou objevovat portréty provinilců v televizi i na pouličních obrazovkách, je to jistě pozitivní zpráva.

Takže si to zopakujme: zastaví mě policajt, aby vyšetřil, proč nenakupuju v jistím řetězci. A přátelsky mi doporučí, abych to ještě zvážil.

To se vám v Lidl Česká republika líbí?

Nebojte se, manažeři Lidlu, až se to vobrátí, i vy budete mezi prvními, co půjdou ke zdi (tm Douglas Adams).

Pokud nepůjdu o čuc dřív, nýbrž o čuc po vás, nepřestanu se vám do salvy chechtat…

Čínský týden v Lidlu.

Příště vás zmlátí.

A Židi nakupují jen zezadu.

A ke zdi.

Winking smile

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: