M&M19 031: Při práci přemýšlej

Ten vtip znám z mnoha provedení, tuzemských i zahraničních. A i z věkovitých. Nejstarší verze, kterou jsem viděl (to neznamená nejstarší vůbec!) je z let šedesátých. Dva soudruzi stojí u velkého deklu a malují na něj první dvě slova: při práci. A z druhého konce třetí pán maluje slovo přemýšlej, ovšem vzhůru nohama. Prostě taková haha bezpečně schvalitelná konstruktivní satira.

Následovníci zmíněných soudruhů žijí mezi námi. A škodí dál.

Jeden zajímavý exemplář má na svých webových stránkách ceník konzultací. Jedna cena za konzultaci v Nových Butovicích, druhou, vyšší, za konzultaci mimo Nové Butovice. Inu, proč ne, pokud chce přirážkou na svou dopravu trestat potenciálního klienta za to, že se usadil v Karlíně nebo jiných Holešovicích. Ježe tyhle dvě ceny jsou v prvním řádku tabulky, označeném jako „v Praze.“ A pod tím má druhou, „mimo Prahu“. A tam nabízí dvě další ceny – ano, chápete správně, za konzultaci v Nových Butovicích a mimo Nové Butovice. Jak ovšem dělá ty Nové Butovice mimo Prahu, to je mi dodneška záhadou.

Nicméně škodí jenom sobě. To u dalších členů tohoto rozvitého cechu myšlenková činnost ohrožuje i jejich zákazníky.

Co je špatného, že se slovenský slevový server pojmenuje SlevaDne? Nic. Jen ve slovenštině je to ZľavaDňa. Což dává krásnou doménu zlavadna.sk. Zlá a vadná. Při práci přemýšleli.

Nedávno se podobného skutku dopustili v síti čerpacích stanic MOL. Ti mají svou webovou prezentaci na molcesko.cz, protože „čistou“ doménu mol.cz má – správně – v držení Mall.cz. Takže pro stránku s letní soutěží o tankování paliva se musí vydumat doména nová. A zkombinujete-li přemýšlení s strovtipem, už je tu třeskutý výsledek jezdinamol.cz.

Jedna dobrá duše se optala, a co je na tom špatného? Takový pubertální vtípek. Schválně, co na to řeknou právníci konkurence, kterou by aktivita firmy mohla třeba zlobit. Dokážete si představit v moderním světě, kolik zákrutných paragrafů by se z toho dalo umotat? Nabádání, ohrožování a všechna ta další kulatá slůvka.

Při práci přemýšlej.

Ale pokud možno, ne až za roh.

Jinak dojedeš do Nových Butovic mimo Prahu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: