M&M19 037: Přezkum!

Já vím, že i takové výzkumy se musí konat. Tedy výzkumy, spíš přezkumy. A konají se opakovaně. Jenže o nich renomovaná výzkumná agentura nemusí vydávat tiskové zprávy, které se tváří, že našli Tutanchamonovu tetičku, mumifikovanou v objetí s milencem!

Tak jako k jaru patří dumky v okresních novinách, že „Do Jarošovic už přiletěly jiřičky“, do odborného tisku opakovaně pronikají zprávy typu „U piva ztrácí značka na důležitosti, především u mladých“.

Neztrácí, ale zní to lépe, než hypotetický titulek „Pár respondentů bylo letos opatrnějších než předloni“. Méně lidí totiž zaškrtlo, že značka je rozhodně důležitá, více naopak že je spíše důležitá. Což u průzkumu na internetových respondentech o pěti stech duších rozhodně nenaplňuje bombastičnost titulku.

Pak už jsme se dozvídali, že svět je v pořádku. Značka je totiž důležitější pro starší a vzdělanější, zatímco mladým je to šum, hlavně že se to dá pít, a nevzdělanec si moc značek nezapamatuje. Dozvěděli jsme se, že muži preferují klasické pivo a domů lahváče, zato ženy Birell a v plechu.

Vysvětlující výzkumník pak dodal, že mnozí preferují točené, ale když nemají v kapse dost, anebo se v okolí točí jiné pivo, než preferují, dají přednost lahvovému. Spráskl jsem ruce nad neuvěřitelným objevem, ale to nebylo ještě vše: další zjištění již výzkumník nekomentoval, ale to by rozhodně měl. Podle respondentů byla reklama naprosto nedůležitá, protože při nákupu se nenechají ovlivnit komunikací pivovaru.

Jak nečekané. Kdyby skutečně objevili mumii Tutanchamonovy tetičky, předpokládám, že by na stěně hrobky mezi dalšími oslavnými nápisy nechybělo provedeno klínovým písmem, „Toť vznešená jest ta, co se při výběru piva nikdy nenechala ovlivnit komunikací pivovaru“.

Protože, pokud pamatuju, doposud se nenašel letopočet před i po Kristovi, kdy by o sobě spotřebitel prohlásil, že se nechal ovlivnit reklamou.

Do Jarošovic se zase napřesrok vrátí jiřičky, my si to přečteme v místním zpravodaji – a pak sáhneme po odborném tisku, a ejhle!

Značka už není pro mladší tak důležitá a nikdo se nenechal ovlivnit reklamou.

Přeskupí se přezkumy a jede se dál.

Jedna odpověď to “M&M19 037: Přezkum!”

  1. Karel Says:

    Podívaj a vzpomenou:
    https://www.euro.cz/udalosti/red-bull-nedava-lidem-kridla-odskodneni-1465067?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: