M&M19 040: Bez kompromisů

Je to nové Něco víc než cokoliv, je to nové Komplexní řešení, je to tak Ikonické, jak je to blbé. A přemnožilo se to.

Ukážete fotografii nějaké káry a napíšete k tomu „SUV bez kompromisů“. Nebo „Talíře bez kompromisů“. Anebo prostě uděláte zkratku a stvoříte rovnou slogan „Kvalita bez kompromisů“. Prd to znamená – a zní to dobře! Co víc si může marketér přát? Ostatně, zkuste si tuhle frázi vyhledat v gůglech!

Problém je, že spotřebitel ví, že nic není bez kompromisů. Rozjede se svým novým SUV bez kompromisů, a už na druhém rohu musí zastavit, protože svítí červené světlo. Kompromis jako vyšitý. A kvalita bez kompromisů? Kompromisem byla její cena. Kdyby byla ještě dražší, byla by jistě i ta kvalita tak nějak víc kvalitnější, jenže – už nedostupná pro kompromisnickou šrajtofli.

Celý život je kompromis! Moje milovaná si přála loni v létě jet na týden ke svým rodičům na chalupu, ale já potřeboval pracovně zůstat doma. Dospěli jsme k rozumnému kompromisu – a odjeli na týden k jejím rodičům na chalupu. Jak je život prostý, když dokážete dospět ke smíření se s kompromisy!

Nedávno jsem zahlédl hipsterskou lžíci na obouvání bot. Vyrobenou trvale udržitelně, v rodinné dílně, přísně hyperlokálně a velmi pravděpodobně z recyklátu vařeček, užívaných v neziskové organizaci. Ovšemže byla bez kompromisů, jak by mohla nebýt! Za ty peníze by nesměl kompromis projít ani sousední ulicí!

Jenže sama lžíce na obouvání je kompromisem ze své podstaty: kdybyste byli ohebnější, nepotřebovali byste ji. A kdybyste místo módních botek (nebo barefůtek) nosili obuv, kterou není třeba rvát na nohu jak tureckou mrtvolu na kůl před hradem Vlada Napichovače, opět by výrobce nazouvaček neměl co do huby vložit.

Možná si řeknete, co je do jedné fráze? Vždyť je to jen marketing – a marketing je přečasto i blábol. Už jsme tomu přivykli, a mnozí jsou schopni odfiltrovat i vypečenější blbosti.

Ale když už někdo volá po kvalitě bez kompromisů, měl by jí sám dosahovat. Nejen v produktu. I ve své komunikaci.

Dělejte to bez kompromisů.

Bez kompromisů s nelogičností.

Bez kompromisů s nesmyslem.

2 komentáře to “M&M19 040: Bez kompromisů”

  1. martina maría Says:

    Více než bez kompromisů!

  2. Anonymní Says:

    rvát na nohu jak tureckou mrtvolu na kůl :-)))) díky za veselejší den.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: