M&M19 044: Churaly

Kdysi krátce žila sebevědomá strana se zasloužilým a ctihodným panem předsedou. Bohužel se blížily jedny z prvních voleb, kde se dalo i volit, a bylo nutno zaujmout i prosťáčky, kteří vysokou morálnost strany dosud nezpozorovali. Proto se strana vysokých hodnot nakonec spojila i s tak nízkým objektem, jako je reklamní agentura.

Její boss jim jednoho večera mínil prezentovat strategické a kreativní návrhy, doprovázen mladým padawanem, co podává dekly s nalepenými vizuály. A to jsem byl shodou okolností já. Proto byl na místě událostí i svědek.

Jak říkám, boss mínil prezentovat jeden večer. Jenže pouze mínil, protože grémium strany to pojalo jako schůzi. Místo jedné prezentace čtyři dny po sobě 18:00 – 23:30 (zaplaťpámbu se muselo na metro!). O každém deklu vedla se diskuse, přerušovaná technickými poznámkami a revokacemi. Posléze se hlasovalo, pak se proti hlasování protestovalo, posléze se opět revokovalo a požadovalo se obnovené hlasování.

Třetího večera už boss chraptěl, pak po mně hodil krabičku marlborek (ač tehdy nekuřákovi) a zašeptal: „Něco jim povídej, já už na to…“ Pravděpodobně to souviselo s předchozí scénou, kdy jsem mu podal dekl, on ho držel tak, aby na něj grémium dosud nevidělo, a vyprávěl: „Na následujícím návrhu plakátu uvidíte rodinný dům. Je to jen návrh, nic lepšího jsme nenašli, a tak jsme ten obrázek vzali z německého časopisu o bydlení. Proto vypadá… tak trochu německy. Ale když si tuhle cestu vyberete, nafotíme to u českého rodinného domu, ano?“ A obrátil dekl.

Chvíli bylo ticho, pak se přihlásil Zasloužilý Podpředseda a řekl: „Nevypadá to nějak moc… jako Německo? …aby v tom lidi neviděli sudeťáky!“

No, nějak to dopadlo, a kde je jim konec.

Ale od té doby, kdykoli proti mně stojí lidový chural ověnčených zástupců, který míní hlasovat o lay outu a revokovat hlasování o consumer’s insightu, vím, že bude nejlepší se obrátit na některého juniorpadawana – a nechat ho něco jim plkat.

Hlasováním pravda nevzniká a dohodovacím řízením frakcí se k diferenciační myšlence značky nedopracujeme.

Churaly nerozhodují.

Churaly procedurálně zdržují.

Churaly zabíjejí statečnost.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: