M&M19 046: Dlouhý nos

Kdysi, když jsem jako služební greenhorn za pochodu studoval teorii značek, se o ní pochvalně zmiňoval kde kdo. Klasici chválili nápaditost, tah na branku, prodejní i diferenciační koncept. Byl začátek devadesátek – a já se těšil, až přijde také k nám, protože je vždycky radost, projít si osobní zkušeností se skvělou značkou.

Dlouho nešla.

Pak bohužel dorazila.

Srze franšízu nastrčili značku do pár umolousaných kvelbů a zastrčených průchodů, kterým se obvykle říkává passage. A někdy pissage. To druhé slovo plně vystihovalo zákaznickou zkušenost. Menuboardy přehledné jak dopravní situace v Káthmándú. Obsluha přívětivá jak děžurná v hotelu v Mukačevu. Občas lidová kreativita, jako když v jedné pobočce překřtili flag ship produkt na „Dlouhá noha“. A průměrná doba, po kterou bylo lze objednávati a čekati, se vyrovnala cestě po D1 Tatrou 111. Pokud nebylo zbytí, občas jsem tam strčil nos, ale znovu a znovu jsem se přesvědčoval, že by onoho zbytí raději býti mělo.

A vida, teď se jejich agentura pro Česko a Balkán chlubí, jak to všechno rázně předělali. „Snažíme se, aby byla transformace komplexní a abychom z ní vytěžili co nejvíce nejen pro značku a zákazníky, ale především také pro naše franšízanty. Nová strategie portfolia nutně přináší také novou vizualizaci produktu a změnu menuboardů,“ řekl klient, a já z toho pochopil, že ty dekly předělají. A dodal: „Chceme (…) zjednodušit relativně komplikovaný proces objednávání…“ Relativně? No shit Sherlock!

Novou strategii nemohli popsat výstižněji: (jestli u toho souvětí usnete, řekněte si někomu, ať do vás šťouchne) „První fáze má zvýšit nízké povědomí o značce XY na jednotlivých trzích pomocí lifestylové kreativy a optimalizace kampaní na maximální dosah a frekvenci v rámci cílové skupiny. Druhá fáze víc pracuje s produktovými atributy relevantními pro dané cílové segmenty.“

Budíček!

Takže nejdřív lidem řeknou, že jsou, a pak že mají – z krátkého videa, co ukázali – hovězí i kuřecí sendviče, a vlastně cokoliv.

Kulatá slova vedla ke kulaté zprávě: máme to, co každej, ale zato nás neznáte!

Co na to asi spotřebitelé v roce 2020?

Dlouhá noha?

Dlouhý nos!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: