M&M19 048: Už budeme hodní!

Značka automobilů, která nás nejdříve vcelku marně přesvědčovala, že je česká, třebaže víme, že pochází zdaleka, i když tu má montovnu, a která se pak změnila v agresivního pitomce, jenž kope do konkurence, oznamuje, že každý, kdo si její vůz nepořídí, je duševně nemocný, a buší si do prsou jak gorilí samec v říji, se rozhodla, že teď otočí.

Už budou hodní.

Na té zprávě jsou zajímavé dva aspekty: jednak, že nám sama značka potvrzuje, co jsme si mysleli. Že jeden – řekněme – dominantní manažer dokázal udělat z milého brandu vzteklého blba, urážejícího kde koho, a proto posléze zesměšňovaného kde kým. A za druhé, že značka se domnívá, že škody zachrání tím, že bude říkat, že má všechno skvělé. Všechno, co mají i jiní.

Mají zajímavé portfolio modelů. Ano, a dál? Mají v nich různé asistenty a bezpečnostní hejblata. Ano, a dál? Mají zajímavé ceny a akční řady. Ano, a dál? Sponzorují. Ano, a dál? A teď budou aktivní v sociálních médiích a budou komunikovat každý model, až se z nich bude kouřit. Ano, a dál?

No jasně, elektrifikace, životní prostředí, udržitelnost. Takže ještě jednou: a dál?

Udělali kampaň s názvem „Kráčíme stále vpřed“ (v jejich situaci dost odvážná myšlenka) a budou dobudovávat dealerskou síť. To je taky docela očekávatelná zpráva, když si tu předchozí rozbourali a zabředli do žalob.

Marně jsem v prohlášení značky hledal cokoliv o diferenciaci brandu. Veškeré ty ohlášené věci říkají všichni. Jenže ti navíc říkají… něco navíc.

Ta značka opravdu není v Česku okrajová ani neúspěšná. Spotřebitelé oceňují to slavné value for money. Jenže několik lidí, kteří by si mohli koupit třeba jejich SUV, mi řeklo to samé: není to špatné auto. Za ty peníze nikde takovou výbavu nenajdu. Ale, dodali takřka stejnými slovy, kdo by se chtěl nechat v autě téhle značky vidět…

Uražení a ponížení nezapomínají. Vzpomeňte na Lidl, i letos mu vyčetli pokácené stromy. U piva jisté značky z Brna otcové naučili syny: bahno!

A vy myslíte, že stačí přijít a říct, už budeme hodní?

Co takhle omluva, kleknout, čelem poklepat?

A pak začít odjinud.

S novou diferenciací.

Anebo můžete kráčet stále vpřed.

Dolů.

Jedna odpověď to “M&M19 048: Už budeme hodní!”

  1. Anonymní Says:

    Takže poté, co jejich produkt nešlo zastavit, kráčí dál. Oba slogany jsou ve spojení s automobilem poměrně nešťastné.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: