M&M20 052: Za peníze cokoliv!

Jak upřímné zvolání! Kdysi jsme ho našli na konci výčtu služeb jakési českobudějovické reklamní agentury. Ovšemže to začínalo návrhy komplexních a celostátních reklamních kampaní, přes design, jaký svět neviděl, ale postupně se to skrze plotter, polepy aut a vizitky dostávalo k realističtějším nabídkám, až to skončilo tímhle upřímným zvoláním.

A kolik dalších by si to mohlo nalepit na dveře nebo na web!

Tuhle jsem byl povolán k mudrování nad směřováním e-shopu, který se chtěl ostřeji vymezit proti bezbřehé konkurenci. A stanovil si, že bude – dejme tomu – specialistou na takové to domácí šroubování. Takže jsem najel na web, abych zjistil, že co mají šroubečků, matiček, šroubováčků a hasáčků, tolik taky mají piciglů, ponožek, podběráků i příručních sad na zjišťování radiace. I otázal jsem se zodpovědného muže, jak to jde dohromady. Nejde, dozvěděl jsem se, ale tyhlety bejkovinky okolo nám dělají šedesát procent obratu.

Za peníze cokoliv!

Na dotaz, proč se tedy nechávají sešroubovat domácím šroubováním, jsem se dozvěděl, že v tom vidí budoucnost, že jeho doba teprve přijde, ale že zatím tam budou nabízet, co dům dal, a od jara i domácí paštiky. Ale že když teď začnou učit spotřebitele kulturu šroubování, jednou to najdou jak darem. Pokud nepřehlédnete rozpor mezi tvrzením a realitou. No, nedomluvili jsme se.

O restauracích, které se jmenují, vypadají i voní po mexicku, tequilu vám strčí do ruky už ve dveřích a mariachi v nich hraje jak o život, jsem už psal: katův šleh není to, co bych od nich čekal na poledním menu. Ani halušky či valašské kyselo. Ale jak známo, za peníze…

Vstoupíte do lékárny, síť známá i z televize. Jen léků na předpis mnoho nevedou. S čímkoli složitějším, kšá kšá, už vás ženou do lékárny při nemocnici nebo poliklinice. Ale doplňků stravy a přípravků na potenci tři tuny. Myslím, že by vám prodali i duši na kolo a lepidlo na modurit. Nic proti tomu, jen se divím označení lékárna. Za peníze cokoliv by byl lepší název.

Za peníze cokoliv, aspoň za nějaké.

Heslo, shrnující bezradnost těch, kteří nejsou dobří v ničem.

Takže udělají cokoliv.

Občas i za jakékoli peníze.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: