M&M20 053: Juta na hlavě

Sešli se mocní z korporací s PR experty, aby se vzájemně podrbali pod bradičkou. Téma bylo jednoduché: propojení značky s jejím šéfem pomáhá budování brandu. Dokázali u toho udržet vážnou tvář, smíchy nevyprskli. A že by mohli!

Samozřejmě, mnohé šéfy od jejich značek v mysli neodpářete. Zejména otcové zakladatelé bývají, už z principu, dost nápadní. Jedni ukazují novinky v černých rolácích, jiní sbírají historická letadla. Někteří se vyjadřují k oboru, jiní k jakékoli kritice své značky, mnohdy úkorně a čuprovatě. A pak máme taky ty, co občas baví tím, jak nebaví. Jedni snídaněmi, druzí televizí.

I provokace je součástí značky, proč ne? Ale na každý pozitivní případ vám najdu víc těch, kdy značka jektá zuby, když se o panu šéfovi mluví.

Když vás pašují přes hranice v bedně od piána, jako byste kokainem byli, vaše značka (a v tomhle případě hned dvě) si nemedí. Když vás poté, co přirovnáváte konkurenci k amatérské show a její zákazníky k psychicky nemocným, heverují ven z ředitelství v doprovodu ochranky, taky to nevypadá na značkový sukces.

Ale ono může být ještě hůř. To když pan šéf například zjistí, že ho všichni poslouchají, a z toho usoudí, že je autoritou. A začne mluvit na veřejnosti. A začne i poučovat. Kdybys mlčel, zůstal bys podnikatelem, opravme staré přísloví. Panu Jančurovi to obávám se na kredibilitě nepřidalo.

A nebýt politického záskoku pana Hlavatého, měli bychom o něm všeobecné povědomí jako o úspěšném šéfovi firmy, které se prý skvěle daří. Když se však objevil ve světle ramp v pomyslné šaškovské čepici při taškařici s poslaneckým mandátem a senátní kandidaturou, ukázalo se, že stín mu slušel líp. Nakonec se urazil na veřejnost a vrátil se do světa juty. Pozdě.

Nechte jutu na hlavě!

Každý šéf je jenom člověk. Rozumí se tvor chybující, hříšný, někdy i zločinný.

A provalí-li se to, následuje rozmarný šrumec. Zatímco ostatní příslušníci jet setu bagatelizují veselé fotečky, na nichž se s hříšníkem objímají, firmy a značky, které se jím dosud chlubily, se náhle tváří, že na jejich chod vlastně ani neměl žádný vliv.

Nechte jutu na hlavě, milí experti!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: