Menu du jour: Kto ješte nebol v Prahe ministrom…

…nech sa dostaví k autobusu na ústrednom cintoríne!

Ten starý ftípek dostává nové souvislosti. Od doby, kdy ve Stověžaté vládne paslovák se svou družinou, v něčem se vracejí mé dětské dny s nesmrtelným Gustávem. Znal jsem ještě jednu, docentku Vieru Budovičovou, ta dokázala naše mateřštiny promíchávat lépe než Gustav s Andrejem („My jazykovedci čo víme o jazykách úplně všechno…“) Ale zasahovala do dění jen na filozofické fakultě.

Do veřejného dění nicméně chce zasáhnout několik desítek občanů, pečlivě zvážených a vybraných tak významnými institucemi, jako je třebas Okrašlovací spolek v Chocni a okolí…

Byla to – jako vždycky obrok – přehlídka vesnických idiotů. Kde ti příčetní (kteří stejně valnou většinou sítem volebního výboru Sněmovny neprošli) vypadali jako turisti, co tam omylem propadli z jiné časové roviny. Z vesnických idiotů potěšil zejména pán, co sice vítal, že ČT Brno točí více dramatických prací, ale pak lustrací jmen v titulcích došel k závěru, že Brno má málo Oskarových kameramanů…

Poslanci jim zdatně sekundovali. Zvlášť jeden muž v barvách Pitomiových zatoužil po estrádách z dob Vladimíra Dvořáka, a navíc mu přišlo, že vysílat zpravodajský kanál, co se zove ČT24, celých dvacet čtyři hodin, je plýtvání. Kanál by se měl zapnout, jen když se něco děje. Třeba že umřel Putin. Anebo neumřel Zeman.

Zní to jako legrace, ale sítem výboru prošli víceméně Xaverové a Lipovské. Situace veřejnoprávních médií se prostě zhoršila.

Nicméně, malověrní, nebojte se. V zemi, kde neschopní paslováci už skoro nemají koho nastrčit do vlády, můžeme spoléhat na jedinou jistotu, jež nám zbyla.

I oni si vybírají než neschopy, jinejch nemajíce.

Jedna odpověď to “Menu du jour: Kto ješte nebol v Prahe ministrom…”

  1. Antonin Kopp Says:

    Skvělé takže tomu dává hodnotovou známku: EVA ČBP

    Extrémne Vtipné A Čehůni Bežte už do Piči

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: