Menu du jour: Zahlcení kanálů

Dostal jsem mraky dotazů, jak se provozuje disciplína „zvýšenou aktivitou komunikace zastřu, že prd dělám,“ o které jsem psal včera. Oběma tazatelům lze odpovědět dnes, krátce a přímo.

Pouze velmi neznalé lemro, lemro mezi lemry, se pohrouží v okázalé nicnedělání. To je ovšem viditelné a řve do dáli stejně jako významné ticho. Nulová aktivita je brzo zaznamenána, věru že nekvitována s povděkem, naopak trestána a posléze vyřízena anihilací lemrovníka.

Skutečný znalec nicnedělání, ať už jedinec nebo kolektiv, ví, že naopak třeba komunikační linky zahltit aktivitou. Nejúspěšnější diplomaté nejsou ti s poker facem a urputným mlčením. Naopak, ti, jimž nepřetržitě z úst vybublává ševel frází, schovají své skutečné ticho nejlépe. Vyslanec mluvil tři hodiny, neřekl nic.

To samé mají špioni a strážci tajemství: naivní mlčí a soustřeďují tak na sebe pozornost. Někdy se až v temném ohnusnělém sklepě při práci s letlampou, waterboardem a sadou šéfkuchařských nožů prokáže pozdní a poněkud politováníhodný závěr, že ten, co pořád mlčel, mlčel opravdu jen proto, že prd věděl. Takže bylo zbytečně vynaloženou energií ho pracně odkůžovávat a porcovat. Zato mluvkové uniknou, protože ten žvanil by to už přece dávno vyblemcal, ne?

A tak mistři v nicnedělání posílají doplňující dotazy, na všechny strany emitují zápisy z jednání, materiály s podobnou tématikou, ukázky světových studií a prací pro inspiraci a ke každému mailu přičinlivě odpinknou zpět mnohostránkovou květnatou odpověď.

To jsou ti nejlepší.

Pod nimi jsou dobří, kteří neovládají takovou šíři triků, ale osvojili si pár užitečných frází, které svou kluzkostí a neanalyzovatelností olejnatě ohladí konverzaci – a nic neslíbí, nic, čeho by se později dalo chytit. Znal jsem jednoho, který vydržel přes dvacet let v businessu se dvěma sentencemi: „musíme to uchopit a rozvinout“ a „teď se do toho položíme a rozpracujeme to do funkčního výstupu.“

I to je svého druhu řemeslné mistrovství.

Obrana proti magii záhltě je přetěžká. Kdykoli po lemerných začnete vyžadovat jejich kus práce, oni na oplátku poukazují, že jste neodpověděli na zápis ze třetího minulého měsíce, že stále čekají na doplnění bodu tři šestnáct ve třetí verzi souhrnu levelu znalostí báze problému a že nikdo nedodal rozpracované a uchopené předvýstupy.

Zahlcení kanálů je smrdutý trik!

A mistrné lemro nemá na růžích ustláno.

Spíš jsou to sračky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: